Boumovu radost z vyrovnání i následné výhry zkazila sádra

9. 10. 2010

Proti mužstvu ze spodních pater tabulky jsme chtěli vyhrát, abychom se od něj odpoutali. To se nám také povedlo, i když soupeř byl v prvním poločase lepší a ujal se vedení gólem z penalty.

8. kolo:
sobota 9. října 2010 od 16 hodin
Potěhy – Červené Janovice 1:3 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPNa první změnu skóre v podání P. Němce, který z pokutového kopu až napodruhé překonal V. Staňka, jsme našli brzkou odpověď. Za další dvě minuty totiž L. Hájek zahrával rohový kop a míč odvrácený obranou se dostal k V. Boumovi, jehož tečovaná střela z dvaceti metrů skončila v síti.

Ještě do poločasové přestávky se však stoper V. Bouma zranil a na jeho místo se z levé obrany posunul L. Hájek. Nakonec z toho byla sádra kvůli zlomenině zánártní kůstky.

Do hry tak mohl zasáhnout už i J. Víta, kterého trenér A. Chudoba nechal pouze mezi náhradníky a jako kapitána určil R. Vavřinu. A právě oba zmínění hráči se ve druhém dějství postarali o gólové zásahy. Nejprve J. Víta vstřelil vítěznou branku přímo z rohu a pak naděje soupeře definitivně pohasly po trefě R. Vavřiny.

Za domácí tým nemohl nastoupit P. Jelínek, který se léčil z akutní leukémie, ale utkání si nenechal ujít alespoň jako divák.

Branky: P. Němec z penalty - V. Bouma, J. Víta, R. Vavřina. Rozhodčí: J. Rynda (K. Hora).

Č. Janovice: V. Staněk - J. Laudát, V. Bouma, T. Krupička, L. Hájek - J. Červinka, J. Krupička, D. Uher, M. Liberský - J. Hájek, R. Vavřina. Střídali: J. Víta, J. Holoubek, A. Zerzánek. Trenér: A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 8. kola III. třídy: Kluky - Rataje n. S. 0:2, Sázava B - Sedlec B 2:1, Církvice - Vrdy 3:7, Kačina - Paběnice B 1:2, Kácov - Suchdol B 4:5, Horní Bučice - Chotusice 3:2.

Příští zápas: Č. Janovice - H. Bučice (mistrovský; sobota 16. října od 15.30 hodin).

Zápas červenojanovické rezervy ve IV. třídě, sk. B: Kaňk B - Č. Janovice B 3:3 (2:0), branky domácích: D. Šimek 2, M. Stránský. (lh)