Chotusice se porazily samy, neproměnily dvě penalty

28. 5. 2011

Důležitý krok k záchraně ve III. třídě jsme udělali v domácím střetnutí s Chotusicemi. Před vlastním publikem jsme potřetí za sebou vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

23. kolo:
sobota 28. května 2011 od 17 hodin
Červené Janovice – Chotusice 1:0 (0:0)

Červené Janovice - Chotusice 1:0 (0:0). Foto: Deník/ Martin VaněOstře sledovaný zápas se hrál v duchu fair-play a překvapivě bez přehnaných emocí. Vždyť jedinou žlutou kartu uviděl ve druhé půli červenojanovický L. Hájek za faul na O. Pilaře na polovině hřiště. Rozhodla především sportovní stránka věci, na které měli velký podíl soustředění fotbalisté obou mužstev i výborný hlavní rozhodčí R. Netáhlík z Kouřimi.

Tentokrát jsme si vybrali pořádnou dávku štěstí, protože hosté například dostali v průběhu obou poločasů výhodu pokutového kopu, ale ani v jednom případě neskórovali - poprvé z toho byla tyč a podruhé se vyznamenal brankář M. Valenta. A přečkali jsme i další šance Chotusic, především v závěrečné čtvrthodině utkání.

To ale neznamená, že by soupeř měl více ze hry. Zápas byl vyrovnaný a také my jsme několikrát zahrozili. V prvním poločase měl po přihrávce R. Vavřiny gólovou příležitost na levé noze L. Hájek, po přestávce se z hranice šestnáctky rozstříleli R. Vavřina a J. Víta, ale brankář M. Hubáček byl vždy pozorný.

Jediný gólový a tedy rozhodující okamžik tak nastal zhruba v 60. minutě, kdy přímo z rohového kopu zakroutil míč do sítě J. Víta!

Výborný výkon, až na zbytečně přehnaný důraz J. Laudáta, po kterém byla odpískána první penalta, odvedla celá obrana v čele s brankářem M. Valentou. Potřebnou bojovnost přidali i ostatní hráči, včetně náhradníků, kteří se zapojili do hry.

Znovu jsme si tak dokázali, že pokud se v rámci možností sejdeme, odevzdáme na hřišti všechno a přikloní se na naši stranu potřebné štěstí, tak ve III. třídě můžeme odehrát vyrovnanou partii s kýmkoliv.

Ovšem pozor! Nesmíme usnout na vavřínech. Míč je kulatý a stát se může cokoliv. Proto je teď potřeba ještě zabojovat na Klukách, kde hrajeme v sobotu 4. června od 17 hodin. Alespoň bod by pro nás měl velkou hodnotu, protože Chotusice jistě ještě neřekly poslední slovo.

Branka: J. Víta. Rozhodčí: R. Netáhlík (Kouřim).

Č. Janovice: M. Valenta - B. Laudát, V. Bouma, J. Laudát, L. Červinka - D. Uher, J. Hájek ml., L. Hájek, J. Červinka - J. Víta, R. Vavřina. Střídali: J. Holoubek, T. Filip. Trenér: J. Hájek st.

Ostatní výsledky zápasů 23. kola III. třídy: Sázava B - Kluky 6:0, Rataje n. S. - Církvice 3:0, Sedlec B - Kačina 8:1, Vrdy - Kácov 3:1, Paběnice B - Potěhy 4:1, Suchdol B - Horní Bučice 2:4. (lh)