Církvice opět nebodovala, ale byly to nervy až do konce zápasu

18. 9. 2010

Proti poslednímu celku tabulky, který v prvních čtyřech kolech nebodoval, jsme si sice už v prvním poločase vytvořili tříbrankový náskok, ovšem potom jsme si situaci značně zkomplikovali.

5. kolo:
sobota 18. září 2010 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Církvice 3:2 (3:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPI přes trefy R. Vavřiny, V. Nováčka a D. Uhra jsme se o vítězství museli strachovat až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího J. Rejhona, neboť hosté v dalších minutách snížili na rozdíl jediného gólu a navíc dohrávali v početní výhodě. Za oplácení faulu se totiž nechal zbytečně vyloučit M. Liberský. A v příštím kole na Kačině si nezahraje.

Jiný šok nám připravil již v úvodu utkání V. Bouma, který byl na melouchu, něco tam popil a trenér A. Chudoba ho i tak postavil do základní jedenáctky. Jako stoper potom na hřišti krátce po sobě předvedl dvě hrubé chyby, po kterých se soupeř dostal do vyložených šancí, ale naštěstí ani jednu neproměnil. Pak už kouči nezbývalo nic jiného, než V. Boumu vystřídat v 15. minutě D. Uhrem, který k zápasu dorazil se zpožděním.

Branky: R. Vavřina z penalty, V. Nováček, D. Uher - Z. Zvoníček, P. Novák. Rozhodčí: J. Rejhon (Horka n. S.). ČK: M. Liberský.

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, T. Krupička, L. Hájek - J. Červinka, J. Krupička, J. Víta, M. Liberský -  V. Nováček, R. Vavřina. Střídali: D. Uher, L. Červinka. Trenér: A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 5. kola III. třídy: Potěhy - Kluky 0:1, Horní Bučice - Kácov 2:2, Chotusice - Kačina 7:0, Suchdol B - Sázava B 3:2, Paběnice B - Rataje n. S. 2:5, Vrdy - Sedlec B 1:3.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (mistrovský; sobota 25. září od 16.30 hodin).

Zápas červenojanovické rezervy ve IV. třídě, sk. B: Č. Janovice B - Křesetice B 2:2 (0:0), V. Nováček, Z. Schneiderwind - A Gygal z penalty, R. Krejčík. (lh)