Kapitán mužstva se po vystřídání slovně pustil do trenéra

4. 6. 2011

Porážka a ještě k tomu ostrá výměna názorů mezi kapitánem mužstva a trenérem. To je neradostná bilance z utkání na Klukách, kde jsme potřebovali bodovat.

24. kolo:
sobota 4. června 2011 od 17 hodin
Kluky – Červené Janovice 3:2 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPUtkání jsme začali bez ostychu, zaskočili jsme soupeře útočnou aktivitou, vytvořili jsme si několik příležitostí, ale míč v síti neskončil, i když po gólu volal především střelecký pokus R. Vavřiny po přihrávce L. Hájka a pak tyčí zastavený projektil V. Boumy z hranice šestnáctky.

První poločas by asi skončil bez branek, kdyby nepřišel smolný okamžik, kdy si L. Červinka nešťastně srazil centrovaný míč z pravé strany do vlastní brány - 1:0.

První polovina druhé půle byla z naší strany dost špatná, a tak nebylo divu, že jsme inkasovali podruhé - 2:0, a to ještě domácí potom neproměnili pokutový kop, jeho exekutor střílel nad.

Větší aktivita a bojovnost byla znatelná až po vystřídání J. Víty. To sice nadělalo hodně zlé krve, ale paradoxně opět přišly šance a jednu z nich proměnil hlavičkující R. Vavřina po autovém vhazování B. Laudáta, který se vysunul do útoku, a přihrávce L. Hájka - 2:1. Do konce zbývalo dvanáct minut.

Vyrovnání měl na noze V. Bouma, kterého ke skórování vyzval R. Vavřina, ale domácí brankář včasným vyběhnutím vyřešil situaci lépe. Škoda, protože chvíli na to Kluky udeřily potřetí a opět z toho byl dvougólový rozdíl - 3:1.

Touha získat potřebný bod byla velká, a tak bylo jen dobře, že se pět minut před koncem podařilo R. Vavřinovi opět vstřelit kontaktní gól - 3:2. Ve zbytku utkání jsme snad i očima tlačili míč do sítě, ale nebylo nám souzeno. Když nevyšla ani poslední šance zápasu, kdy si lépe postavený B. Laudát nekřikl na L. Hájka, získali domácí všechny tři body.

Jen krátce k extempore v 65. minutě, přestože už mám nějaké fotbalové zkušenosti, něco pamatuji a mohl bych se rozepsat víc. Takže jen toto: Osobně budu jen rád, když si to J. Víta a J. Hájek st. mezi sebou v klidu vysvětlí. Přece jenom by měl být určitý vzájemný respekt ve vztahu trenér - hráč, či v tomto případě trenér - kapitán. A když už na něco je nestejný názor či panuje nespokojenost ze střídání, nemělo by se to řešit u lavičky náhradníků při hře, kde to ovlivňuje jak hráče na hřišti, tak se tím „baví“ i diváci. Nejsme v situaci, kdy si podobné spory můžeme dovolit, a přijít o jednoho nebo druhého by byla škoda. Abych řekl pravdu, co se mezi dotyčnými stalo, mě mrzí víc než samotná porážka. I když ta nám za jistých okolností může zkomplikovat účast ve III. třídě v příští mistrovské sezoně.

Branky: vlastní (L. Červinka), I. Mojžíš, J. Šrámek - R. Vavřina 2. Rozhodčí: J. Rejhon (Horka n. S.).

Č. Janovice: M. Valenta - B. Laudát, V. Bouma, J. Laudát, L. Červinka - V. Nováček, J. Hájek ml., L. Hájek, J. Víta, J. Červinka - R. Vavřina. Střídali: V. Zdeněk, T. Filip, J. Holoubek. Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

V předposledním kole zavítáme na hřiště Suchdola B, kde se bude hrát v neděli 12. června od 17 hodin. Ve stejnou dobu se utkají i další dva sestupem ohrožené týmy: Sedlec B - Potěhy a Paběnice B - Chotusice. Držme tedy palce oběma rezervám a doufejme, že už v neděli 5. června nevypustí náš příští soupeř duel v Chotusicích.

Pozor! Ve čtvrtek 9. června od 17.30 hodin nás doma ještě čeká pohárový boj o třetí místo se Zručí nad Sázavou B. Kdo vyhraje, obdrží od Okresního fotbalového svazu Kutná Hora finanční prémii ve výši tisíc korun, poražený bude mít smůlu.

Ostatní výsledky zápasů 24. kola III. třídy: Chotusice - Suchdol B 2:1, Horní Bučice - Paběnice B 3:0, Potěhy - Vrdy 0:3, Kácov - Sedlec B 6:0, Kačina - Rataje n. S. 1:3, Církvice - Sázava B 4:4. (lh)