Když ne bodový zisk, tak alespoň návrat tří hráčů do sestavy

2. 4. 2011

Jarní domácí mistrovská premiéra se nám moc nepovedla. I přes "mobilizaci" jsme prohráli se sousedem v tabulce III. třídy a nevstřelili žádnou branku.

15. kolo:
sobota 2. dubna 2011 od 16.30 hodin
Červené Janovice - Sedlec B 0:2 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPNástup do zápasu jsme měli dobrý a hned v úvodních minutách jsme si vynutili výhodu dvou přímých kopů z nadějných pozic, ovšem R. Vavřinovi chybělo o krapet více střeleckého štěstí. V následujícím čase hosté postupně převzali iniciativu, kterou zúročili zhruba po půl hodině hry vedoucí brankou po rohovém kopu. A tímto výsledkem skončil první poločas.

Po přestávce jsme opět začali aktivněji s cílem vstřelit branku. Tu největší šanci však spálil V. Nováček, jehož ke skórování vyzval centrem z levé strany R. Vavřina. Byla to vlastně totožná situace, z níž J. Víta vstřelil gól ve Vrdech. A protože nám nepřál ani rozhodčí L. Kracík, který vytáhl penaltový faul na L. Hájka mimo šestnáctku, přišla pět minut před koncem utkání gólová pojistka sedlecké Viktorie.

Jak jsme se všichni shodli v kabině, důvody porážky byly prosté: přesných přihrávek bylo velmi málo a střely na soupeřovu bránu by se daly spočítat na prstech jedné ruky...

Když už jsme nebodovali, pozitivní bylo, že jsme mohli opět v týmu přivítat tři navrátilce: V. Nováčka, V. Zdeňka a M. Sýkoru. Mimochodem, víte vůbec proč Sejček přinesl láhev whisky? Na první jarní den se mu narodil syn Matěj!

Jen si vezměte, jaké by to bylo, kdyby ještě byli J. Víta, M. Liberský, L. a J. Červinkové, J. a T. Krupičkové, D. Uher, V. Staněk, F. Zoufalý, A. Zerzánek, D. Sahulka či T. Dvořák a další. Hráčská základna je široká a každý má dveře otevřené. Stačí jen chtít...

Branky: J. Hyka, M. Svoboda. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát ml. - J. Holoubek, L. Hájek, J. Hájek ml., V. Zdeněk - R. Vavřina, V. Nováček. Střídali: M. Sýkora, R. Houdek. Trenéři J. Hájek st., A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 15. kola III. třídy: Paběnice B - Kluky 2:1, Suchdol B - Vrdy 4:4, Chotusice - Rataje n. S. 1:3, H. Bučice - Sázava B 1:1, Potěhy - Církvice 3:1, Kácov - Kačina 6:2.

Ve třetím jarním kole pojedeme v sobotu 9. dubna na hřiště lídra III. třídy, do Rataj nad Sázavou. Zápas začne v 16.30 hodin. (lh)