Lídr tabulky neměl svůj den, ale střelecká paráda mu vyšla

9. 4. 2011

Jen překvapit jsme mohli na hřišti lídra tabulky, který v patnácti odehraných kolech ani jednou neprohrál a ztratil jen dva body po domácí remíze s Horními Bučicemi v jarní premiéře.

16. kolo:
sobota 9. dubna 2011 od 16.30 hodin
Rataje nad Sázavou - Červené Janovice 1:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPPodobně jako ve Vrdech jsme vsadili na defenzivní taktiku, navíc v prvním poločase podpořenou větrem v zádech. T. Filip si vzal osobně na starosti středního záložníka J. Sojku a bratři J. a B. Laudátové krotili v rozletu útočné duo P. Hošta - A. Pana.

První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Domácím se nedařilo v kombinaci ani v zakončení, navíc jim problémy dělal protivítr. A tak jsme se hlavně díky R. Vavřinovi stále častěji osmělovali v útoku a dostávali se na dostřel ratajské branky. Poprvé mohl zahrozit po kolmici L. Hájka V. Zdeněk, ale brankář včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. A zaskvěl se také při střeleckých pokusech L. Hájka a R. Vavřiny, když v obou případech předvedl efektní i efektivní zákrok.

Soupeř neměl svůj den, což dokumentovala slovní rozmíška mezi dvěma spoluhráči J. Sojkou a A. Panou při odchodu do kabin po skončení prvního poločasu. Prvně jmenovaný dokonce už do druhého dějství nenastoupil.

Po přestávce však domácí zvýšili obrátky a stále častěji se tlačili před bránu M. Valenty. Ten dlouho držel svůj tým nad vodou a zlikvidoval například dvě tutové šance P. Jelínka. Kapituloval až po přesné střele P. Hošty z dvaceti metrů, který zhruba v 65. minutě „angličanem“ vstřelil, jak se později ukázalo, jediný gól utkání. Opravdu povedená střela!

Nám nezbývalo, než začít více myslet na útok, ovšem tak „plodné“ jako v prvním poločase už to nebylo. Zahrozili jen V. Bouma z přímého kopu a L. Hájek, do jehož přízemní přihrávky do „ohně“ se spoluhráči patřičně nevrhli.

M. Valenta sice říkal, že jednogólová porážka se silným soupeřem víc bolí než třeba pětigólový výprask, ale já si myslím, že je dobře, že jsme v současné sestavě ukázali, že můžeme odehrát důstojnou a vyrovnanou partii i s jasným aspirantem postupu do okresního přeboru, i když, jak už jsem psal, dneska evidentně neměl svůj den.

Branka: P. Hošta. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, L. Červinka, B. Laudát - J. Holoubek, L. Hájek, T. Filip, J. Hájek ml., V. Zdeněk - R. Vavřina. Střídal: R. Houdek. Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 16. kola III. třídy: Kluky - Kácov 5:1, Kačina - Potěhy 0:1, Církvice - Horní Bučice 1:3, Sázava B - Chotusice 1:1, Sedlec B - Suchdol B 2:3, Vrdy - Paběnice B 7:0.

Další boj o bytí či nebytí ve III. třídě nás čeká v sobotu 16. dubna od 17 hodin, kdy přivítáme rezervu Sázavy. (lh)