Na vedoucí branku L. Červinky odpověděli domácí třikrát

7. 5. 2011

Úspěšný vstup do utkání jsme v Kácově nedokázali proměnit v bodový zisk. Trpělivě hrající domácí nepřipustili žádné překvapení a zcela zaslouženě zvítězili.

20. kolo:
sobota 7. května 2011 od 17 hodin
Kácov – Červené Janovice 3:1 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPPro nás optimisticky začal zápas v krásném posázavském areálu, když v první pětiminutovce L. Hájek ustál faul na hranici šestnáctky, vystřelil a jeho zblokovanou střelu usměrnil z levé strany z úhlu do sítě L. Červinka.

Je pravda, že domácí tým to příliš nevykolejilo, trpělivě dobýval svatyni M. Valenty, a když už našel recept na překonání pozorné obrany, byl na správném místě brankář. K vyrovnání však do konce prvního poločasu přece jenom došlo, a to po zbytečné ztrátě míče, kterou předvedl s přihrávkou otálející J. Víta.

Radost z vedení nám vrátil ještě do přestávky hlavičkující R. Vavřina po zahraném přímém kopu J. Víty, ale jen na chvíli, protože asistent rozhodčího signalizoval ofsajd, který údajně nebyl.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou udržet alespoň nerozhodný výsledek. To se nepodařilo. Kácov se totiž ujal zhruba v 72. minutě vedení brankou z penalty po správně odpískaném faulu V. Boumy ve vlastní šestnáctce a za pár okamžiků na to přišla gólová pojistka.

Ke zdramatizování konce zápasu ani nedošlo, protože vyloženou šanci jsme si ve zbytku utkání už nevytvořili. Tedy až na B. Laudáta, který se v samém závěru ocitl sám před gólmanem domácích, avšak spíš mu přihrál malou domů, než aby ohrozil jeho bránu.

Branky: Š. Štorch, J. Pivoňka z penalty, V. Štorch - L. Červinka. Rozhodčí: J. Rejhon (Horka n. S.).

Č. Janovice: M. Valenta - B. Laudát, V. Bouma, J. Laudát, M. Liberský - J. Červinka, J. Hájek ml., L. Hájek, J. Víta, L. Červinka - R. Vavřina. Střídali: V. Zdeněk, J. Holoubek, B. Pospíšil. Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 20. kola III. třídy: Kluky - Horní Bučice 2:5, Potěhy - Chotusice 1:0, Kačina - Suchdol B 1:2, Církvice - Paběnice B 3:4, Sázava B - Vrdy 3:1, Rataje n. S. - Sedlec B 2:1.

Zatímco v Kácově jsme mohli jenom překvapit, v sobotu 14. května od 17 hodin nás čeká boj o povinnou výhru nad Sokolem Potěhy, pokud to myslíme s udržením se ve III. třídě vážně. (lh)