Penalta se kopala třikrát, pokaždé skončil míč v síti

16. 4. 2011

Když už se nám po dlouhé době podařilo vstřelit v utkání více než jednu branku, tak jsme stejně nakonec nebodovali, protože hosté ze Sázavy dali tři góly.

17. kolo:
sobota 16. dubna 2011 od 17 hodin
Červené Janovice - Sázava B 2:3 (0:1)

Červené Janovice - Sázava 2:3 (0:1). Foto: Deník/Jitka KoděrováNástup do utkání jsme měli jako z partesu, hosté v prvních deseti minutách nevěděli kam dřív skočit, leč chybělo gólové zakončení. Pak už se hráči sázavské rezervy rozkoukali, vyrovnali hru a jako první změnili podobu skóre.

Jestli to bylo po ofsajdu, který hlavní rozhodčí P. Dolejš po signalizaci A. Chudoby neodpískal, nedokážu posoudit, nicméně je jasné, že dokud nezazní píšťalka, musí se hrát. Zřejmě i tato nekoncentrovanost obránců a brankáře se podílela na faulu, po němž následovala penalta a první gól J. Chláda v naší síti - 0:1.

Ještě do poločasu se průnikem do šestnáctky soupeře blýskl B. Laudát, ale z úhlu brankáře nezaskočil. Těsně před přestávkou přišla šance L. Hájka, který po přesném centru J. Víty z pravé strany těsně z voleje přestřelil bránu.

Gólová přestřelka se strhla ve druhém poločase. Jak by si stoper počínat neměl, předvedl V. Bouma, když nepřesně přihrál a poslal protihráče do samostatného úniku. Záchrannou brzdou byl odpískaný faul a následná druhá penalta, kterou opět J. Chlád proměnil - 0:2. Netrvalo dlouho a hosté se dokonce dostali do tříbrankového vedení - 0:3.

Po laciných gólech jsme zvýšili obrátky a výsledkem byl nejprve gól J. Víty, který proměnil pokutový kop za sražení R. Vavřiny - 1:3, a za pár minut zdramatizoval utkání další brankou R. Vavřina - 2:3. V té době chybělo do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího zhruba patnáct minut.

Snaha o vyrovnání sice byla zřejmá, ale nakonec nebyla nic platná. Soupeř těsné vedení udržel, když tečku za utkáním udělal po rohovém kopu J. Víty nad bránu hlavičkující R. Vavřina.

Branky: J. Víta z penalty, R. Vavřina - J. Chlád 2 (obě z penalty), R. Haláček. Rozhodčí: P. Dolejš (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, Filip, B. Laudát - L. Červinka, L. Hájek, J. Hájek ml., J. Červinka - J. Víta, R. Vavřina. Střídali: V. Nováček, V. Zdeněk, D. Uher. Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 17. kola III. třídy: Vrdy - Kluky 3:1, Paběnice B - Sedlec B 3:1, Suchdol B - Rataje n. S. 6:1, Chotusice - Církvice 3:3, H. Bučice - Kačina 5:1, Potěhy - Kácov 1:0.

Po čtyřech odehraných jarních kolech jsme tak získali pouhý jeden bod za remízu ve Vrdech, a jde tak do tuhého, protože s jistotou už teď můžeme říct, že do IV. třídy sestoupí minimálně tři mužstva!

Nyní nás čeká dvojzápas pravdy s dvěma nejhoršími týmy v tabulce III. třídy. V sobotu 23. dubna od 17 hodin budeme hrát v Církvici a o týden později přivítáme doma Kačinu. Takže šest bodů by mělo být nutností a povinností zároveň, ale předesílám, že procházka růžovým sadem to při naší současné formě rozhodně nebude. Nezbývá nám než bojovat! (lh)