Podzimní ostuda se neopakovala, remízu zařídil L. Hájek

22. 5. 2011

Na potupný domácí debakl 1:13 z podzimu jsme nechali se stejným soupeřem zapomenout na jeho hřišti, kde jsme uhráli překvapivou, ale zaslouženou remízu.

22. kolo:
neděle 22. května 2011 od 17 hodin
Horní Bučice – Červené Janovice 2:2 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPJeden ze žhavých kandidátů na postup do okresního přeboru nebyl kompletní, mimo jiných postrádal vyloučeného stopera V. Patáka, což nám dávalo určitou naději prosadit se v útoku. Ale ani my jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě, a tak opět vypomohl dorostenec J. Švorc. A byl opravdu posilou.

Obrana Horních Bučic skutečně neměla svůj den, což využil ke vstřelení úvodní branky R. Vavřina - 0:1. Nutno podotknout, že velkou zásluhu si na tomto dílčím úspěchu připsal B. Laudát, který na polovině hřiště vybojoval míč a ten se pak přes L. Hájka a J. Vítu dostal až k našemu kanonýrovi.

K naší škodě ovšem domácí záhy vyrovnali, když se přes L. a J. Červinkovi a vyběhnuvšího brankáře M. Valentu lobem prosadil pravý záložník J. Růžička - 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Druhou půli začalo Dynamo velkým tlakem, který jsme díky pozorné obraně i výbornému gólmanovi přečkali bez úhony a naopak postupem času jsme začali vystrkovat „drápky“. Ovšem paradoxně po neproměnění velké šance R. Vavřinou, jemuž po přihrávce J. Víty odskočil v rozhodující chvíli míč, jinak by postupoval sám na brankáře, udeřil po úniku po pravé lajně střídající Škaloud. Potvrdilo se tak pravidlo „nedáš - dostaneš“.

Do konce utkání zbývalo asi patnáct minut, ale naštěstí jsme se jako jindy na zadek neposadili. Převzali jsme iniciativu a dobývali soupeřovu bránu, k čemuž nám pomohla i méně důrazná obrana Horních Bučic. Po akci J. Švorce se J. Víta ještě v malém vápně neprosadil, ani dorážka R. Houdka z jiného útoku se neujala, ale pět minut před závěrečných hvizdem rozhodčího Z. Bíži to přece jenom vyšlo: R. Vavřina našel z hloubi pole nabíhajícího L. Hájka, který pak sám postupoval na brankáře Nesládka a pod jeho padajícím tělem poslal míč do sítě, a konečně tak protrhl svoji jarní střeleckou smůlu - 2:2.

A mohlo být ještě veseleji, kdyby stejný hráč za pár okamžiků lépe naložil s gólovou nabídkou J. Víty, i když prý asistent rozhodčího signalizoval ofsajd…

Branky: J. Růžička, J. Škaloud - R. Vavřina, L. Hájek. Rozhodčí: Z. Bíža (Horka u Žehušic).

Č. Janovice: M. Valenta - B. Laudát, V. Bouma, J. Laudát, L. Červinka - J. Holoubek, L. Hájek, J. Švorc, J. Víta, J. Červinka - R. Vavřina. Střídali: V. Nováček, R. Houdek. Trenér: J. Hájek st.

Ostatní výsledky zápasů 22. kola III. třídy: Kluky - Chotusice 3:1, Potěhy - Suchdol B 1:1, Kácov - Paběnice B 0:0, Kačina - Vrdy 2:7, Církvice - Sedlec B 4:5, Sázava B - Rataje n. S. 3:3.

Bude-li mít po zásluze vybojovaný bod v Horních Bučicích skutečně nějakou váhu, uvidíme v sobotu 28. května, kdy od 17 hodin hostíme Chotusice. Ty mají o tři body méně a už v této chvíli je víceméně jasné, že o třetím sestupujícím ze III. třídy se rozhodne mezi námi a právě Chotusicemi.

Ještě předtím nás ale čeká pohárové semifinále, které se hraje ve středu 25. května od 17.30 hodin v Malíně. (lh)