Víta zachoval klid v koncovce a vstřelil důležitý gól

14. 5. 2011

Byl to opět boj, ale naštěstí se povedlo. Díky gólové trefě J. Víty jsme porazili Potěhy a uchovali si naději na účinkování ve III. třídě i v příštím mistrovském ročníku.

21. kolo:
sobota 14. května 2011 od 17 hodin
Červené Janovice – Potěhy 1:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPUtkání nápadně připomínalo náš poslední domácí duel s Kačinou. Opět jsme byli lepší, vytvořili si územní převahu, zahrávali několik nebezpečných rohů, ale s koncovkou jsme byli na štíru.

Ze dvou dobrých šancí neuspěl třeba B. Laudát a tutovku na konci první půle spálil L. Hájek, když sám začal kombinaci na jeden dotek s J. Vítou a R. Vavřinou, aby na jejím konci kvůli možnému ofsajdu se zakončením zaváhal a vyslal na bránu sice umístěnou, nýbrž slabší střelu, s níž si hostující gólman poradil.

Po přestávce byly Potěhy sice o něco nebezpečnější než v prvním poločase, ale naše obrana fungovala velmi dobře a co propustila, to vyřešil brankář M. Valenta. Na druhé straně hrací plochy jsme pokračovali v honbě za gólem.

Po autovém vhazování vybídl L. Hájek přihrávkou ke střele J. Hájka, který nádherně z voleje nastřelil břevno. A za několik málo minut to pak už po spolupráci dvou nejstarších hráčů na hřišti konečně přišlo: L. Hájek adresoval míč nabíhajícímu J. Vítovi, ten zachoval klid v koncovce a vstřelil důležitý gól.

Do konce zápasu ještě bylo pořád dost času a stát se mohlo cokoliv. Proto určitě zamrzela v 80. minutě neodpískaná penalta po faulu na R. Vavřinu. Kontakt neviděl snad jen rozhodčí R. Pařez, který jinak pískal velmi dobře.

Nakonec ale všechno dobře dopadlo a mohli jsme si v kabině vychutnat vítězný pokřik. Po hodně dlouhé době, protože po utkání s Kačinou na něj nějak nedošlo.

Branka: J. Víta. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Holoubek, V. Bouma, J. Laudát, L. Červinka - J. Červinka, J. Hájek ml., L. Hájek, B. Laudát - J. Víta, R. Vavřina. Střídali: V. Zdeněk, J. Švorc. Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 21. kola III. třídy: Rataje n. S. - Kluky 7:0, Sedlec B - Sázava B 1:2, Vrdy - Církvice 8:1, Paběnice B - Kačina 6:1, Suchdol B - Kácov 4:0, Č. Janovice - Potěhy 1:0, Chotusice - Horní Bučice 2:2.

Další utkání odehrajeme v neděli 22. května od 17 hodin v Horních Bučicích. (lh)