Zamilovaný J. Hájek prošvihl úvod druhé půle, tým rohy soupeře

2. 10. 2010

Vlastní nepozorností jsme se připravili alespoň o zisk jednoho bodu v domácím utkání s Kácovem. Remízu nezachránil ani vyrovnávací gól J. Víty, jemuž předcházelo nestandardní počínání J. Hájka.

7. kolo:
sobota 2. října 2010 od 16 hodin
Červené Janovice – Kácov 1:2 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHosté zvítězili gólem pět minut před koncem zápasu, kdy jsme nestačili zareagovat na rychle rozehraný rohový kop.

Ze stejné standardní situace vytěžil protivník také úvodní branku, na kterou jsme dokázali odpovědět v hned úvodu druhého poločasu. To se zamilovaný J. Hájek zapomněl u zábradlí s H. Rýglovou a až za několik okamžiků po zahájení hry vběhl na hřiště, přerušil rozehrávku soupeře a svým důrazem pomohl J. Vítovi ke gólu.

Nutno však podotknout, že podle fotbalových pravidel měl J. Hájek dostat za neoprávněný vstup na hřiště žlutou kartu a branka neměla být uznána. Ale toto mohl zády otočený hlavní rozhodčí O. Jonáš jenom těžko postřehnout, i když na druhou stranu si měl před zahájením druhé půle zkontrolovat počty fotbalistů na hrací ploše. A nevšiml si toho ani nikdo z protihráčů.

Když už byla řeč o rozhodčím, duel odpískal delegovaný sudí, jehož syn nastoupil v dresu Kácova jako brankář.

Branky: J. Víta - D. Soucha, K. Jankovský. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, T. Krupička, L. Hájek - T. Filip, J. Krupička, J. Víta, A. Zerzánek -  J. Hájek, R. Vavřina. Střídali: J. Červinka, L. Červinka. Trenér: A. Chudoba.

Ostatní výsledky zápasů 7. kola III. třídy: Horní Bučice - Kluky 2:2, Chotusice - Potěhy 1:1, Suchdol B - Kačina 8:2, Paběnice B - Církvice 3:1, Vrdy - Sázava B, Sedlec B - Rataje n. S. 0:3.

Příští zápas: Potěhy - Č. Janovice (mistrovský; sobota 9. října od 16 hodin).

Zápas červenojanovické rezervy ve IV. třídě, sk. B: Č. Janovice B - Malín B 0:5 (0:2), branky: V. Dupal 2, M. Šťastný 2, P. Kraus. (lh)