Úvod nové podoby pohárové soutěže vyšel parádně

15. 8. 2010

Deset tisíc korun dal do banku Okresní fotbalový svaz Kutná Hora pro pohárovou soutěž. Ta se od mistrovské sezony 2010/2011 začala hrát novým systémem.

Losování zájemců do vyřazovacích bojů nahradilo rozdělení deseti přihlášených mužstev do dvou skupin. My jsme dostali Zruč nad Sázavou, Nepoměřice, Kačinu a Malešov. Druhou skupinu tvořily: Malín, Zruč nad Sázavou B, Záboří nad Labem, Křesetice a Hlízov.

neděle 15. srpna 2010 od 17 hodin
Červené Janovice – Zruč nad Sázavou 4:0 (1:0)

stc_fotbal_ilustrace36.jpgPohárové klání jsme začali nečekaně velmi dobře, když jsme si v prvním kole vyšlápli na celek z okresního přeboru. Ten nás zřejmě podcenil a možná také kvůli tomu přijel pouze s jedenácti hráči, a to ještě jeden z nich musel v průběhu prvního poločasu odstoupit z důvodu zranění.

Hosty jsme „převálcovali“ hlavně ve druhé půli, kdy dohrávali dokonce v devíti, protože za protesty vůči rozhodčímu a za zakopnutí míče po odpískání byl vyloučen M. Havel.

Branky: R. Vavřina. M. Liberský, J. Víta, A. Zerzánek. Rozhodčí: P. Dolejš (Rataje n. S.).

Č. Janovice: M. Valenta - T. Filip, V. Bouma, T. Krupička, L. Hájek - J. Laudát, J. Krupička, Z. Schneiderwind, R. Vavřina - J. Víta, P. Picka. Střídali: M. Liberský, D. Uher, A. Zerzánek. Trenér: A. Chudoba.

Před tímto pohárovým utkáním jsme měli odehrát přátelský zápas se Štrampouchem, týmem ze IV. třídy. Ačkoliv ho inicioval soupeř, tak v sobotu 7. srpna nepřijel do Červených Janovic v dostatečném počtu. Byl tedy z toho jen tréninkový duel na polovině hřiště, který skončil 4:3 (2:0). Branky domácích vstřelili R. Vavřina, J. Víta, V. Nováček a D. Uher.

Příští zápas: Č. Janovice - Vrdy (mistrovský; sobota 21. srpna od 17 hodin). (lh)