Brankovou normu pomohl splnit ukázkový vlastenec

20. 3. 2011

Generálku na mistrovské jaro jsme odehráli na umělé trávě v kutnohorském Lorci proti kombinovanému týmu Zbraslavic. Ke vstřelení branky nám musel soupeř tentokrát hodně pomoci.

neděle 20. března 2011 od 10 hodin
Červené Janovice - Zbraslavice 1:4 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPI když se nás zase moc nesešlo (vypomohl nám P. Picka), byli jsme v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem, velmi dobře zachytal do svého vystřídání M. Valenta, ale trápila nás koncovka. Dvě dobré možnosti měl L. Hájek, do šance se dostali i R. Vavřina a J. Víta. A tak nebylo divu, že přišel ještě do přestávky gólový trest.

Druhý poločas už byl z naší strany podstatně slabší. Postupem času nám docházely fyzické síly, ale i tak jsme dokázali vyrovnat, když po centru J. Víty z pravé strany si dal ukázkového vlastence J. Semerád hlavou, a ještě několikrát jsme pozlobili zbraslavickou obranu. Ale jakmile Zbraslavice vstřelily druhý gól, velmi lehce pak přidaly třetí, čtvrtý a ještě několik brankových příležitostí zahodily.

Branka Č. Janovic: vlastní (J. Semerád). Rozhodčí: V. Pudil (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta (65. A. Chudoba) - J. Laudát, V. Bouma, L. Červinka, B. Laudát ml. - J. Holoubek, J. Hájek ml., J. Víta, L. Hájek - R. Vavřina, R. Houdek (60. P. Picka). Trenéři: J. Hájek st., A. Chudoba.

Výsledkové shrnutí zimní přípravy:

Kaňk - Červené Janovice 0:1 (0:1), branka: V. Bouma
Červené Janovice - Kačina 1:0 (0:0), branka: J. Krupička
Hlízov - Červené Janovice 1:1 (0:0), branka: J. Hájek ml
Červené Janovice - Zbraslavice 1:4 (0:1), branka: vlastní (J. Semerád)

Jak už statistika napovídá, v každém ze čtyř přípravných utkání jsme vstřelili jen jednu branku, což je málo a mohli bychom s tím mít ve III. třídě problém. Nic se totiž nezměnilo na tom, že bez gólů se nevyhrává.

Jarní část mistrovské sezony 2010/2011 začneme v sobotu 26. března od 15 hodin ve Vrdech, které jsme doma na podzim po dobrém výkonu a s přispěním štěstěny porazili 3:0. (lh)