Ani druhá výhra v sezoně nezrušila konkurz na střelce

29. 4. 2012
Stejným výsledkem jsme soupeři z Potěh v jarní části sezony oplatili podzimní jednogólovou porážku, když parádní vlastenec se po rohu J. Víty v 72. minutě povedl P. Ašenbrennerovi.

neděle 29. dubna 2012 od 17 hodin
Červené Janovice – Potěhy 1:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekSamotnému utkání předcházely dva zajímavé okamžiky, při kterých se rozhodlo, kdo po P. Krulišovi převezme „dirigentskou taktovku“, a kdo vůbec utkání odpíská, neboť se ani po dvacetiminutové čekací době nedostavil žádný rozhodčí.

V prvním případě padla volba na R. Vavřinu, který souhlasil s usnesením členů výboru a do konce mistrovské sezony 2011/2012 mu bude v kabině i na hřišti patřit hlavní slovo. Hned v prvním utkání tedy měl šťastnou ruku při výběru vítězné sestavy.

Podstatně více práce dalo hledání odvážlivce, který zápas odpíská. Jako nejjednodušší se jevila varianta, že by se řízení utkání ujal rozhodčí Okresního fotbalového svazu Kutná Hora L. Hájek, ale ten už měl na sobě hráčský dres a tuto verzi jednoznačně zavrhl. Když se nepodařilo přesvědčit ani několik dalších oslovených adeptů, vzal na sebe zodpovědnost V. Karlík z Potěh pod podmínkou, že mu fotbalisté obou mužstev co nejvíce pomohou a nebudou zbytečně komentovat jeho výroky. Nachystaný praporek pro asistenta sudího tedy vyměnil za píšťalku a mohlo se téměř s půlhodinovým zpožděním začít hrát.

Od úvodních minut byla vidět větší vůle po vítězství na domácím týmu, který měl územní převahu i šance, ale jak už se to v poslední době stalo zvykem, góly opět chyběly. A mohlo být hůř, kdyby hosté v závěru první půle proměnili jednu ze svých mála příležitostí.

I po přestávce zůstal obraz hry stejný, jen ke gólu už bylo blíž. Po přihrávce L. Hájka orazítkoval J. Červinka míčem tyč a za několik dalších minut L. Červinka balonem olízl břevno. V době druhého zakončení už to ale bylo 1:0, protože do vlastní brány zamířil P. Ašenbrenner po rohovém kopu J. Víty.

V našem případě to bylo teprve druhé vítězství v soutěžní sezoně, na které jsme čekali od 28. srpna 2011 po výhře s Močovicemi. Více než 650 minut jsme pak v mistrovském utkání čekali na gól v síti soupeře, když do té doby posledním střelcem byl 13. listopadu 2011 v utkání se zbraslavickou rezervou L. Menšík.

Nutno ještě poznamenat, že rozhodčí - laik svou úlohu s přispěním disciplinovaných hráčů zvládl velmi dobře a všechno se obešlo bez problémů.

Branka: 72. P. Ašenbrenner (vlastní). Rozhodčí: V. Karlík (Potěhy). ŽK: J. Laudát.

Č. Janovice: M. Valenta - J. Holoubek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, L. Hájek, J. Víta, J. Červinka - J. Hájek, R. Vavřina. Střídali: J. Laudát, D. Dvořák. Připraven byl: G. Carse. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Paběnice B - Č. Janovice (neděle 6. května od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 19. kola III. třídy: Močovice - Kluky 2:2, Kutná Hora B - Kácov 3:0, Bratčice - Paběnice B 1:1, Suchdol B - Tupadly B 1:2, Zbraslavice B - Sedlec B 3:0, Sázava B - Rataje n. S. 3:0. (lh)