Bez operovaného Vavřiny nebyla útočná snaha úderná

1. 10. 2011
Gól domácích v poslední minutě prvního poločasu rozhodl o vítězi utkání v Potěhách. Ani na třetí pokus jsme tak na hřišti soupeře nedokázali bodovat.

6. kolo:
sobota 1. října 2011 od 16 hodin
Potěhy - Červené Janovice 1:0 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPV zápase se potvrdilo, jak nepostradatelný je R. Vavřina pro naši ofenzivu. Bez něho jsme si nedokázali vytvořit pořádnou gólovou šanci, když pominu příležitost T. Dvořáka v první půli a několik závarů před brankou soupeře. Mrzet může i nevyužitý nepřímý kop, když brankář domácích uprostřed šestnáctky chytil v úvodních minutách do ruky malou domů.

Ani Potěhy se však v útoku příliš nevyznamenaly, ale i tak jim k zisku bodů stačila jediná přesná trefa na samém konci prvního poločasu.

Oproti zápasu s Kácovem nám opět chyběla bojovnost, jako už tradičně na cizím hřišti. A tentokrát mužstvu nepomohl L. Červinka, který se za klukovinu nechal vyloučit. Že bránil svého bratra, to se nechá pochopit, ale v tomto případě to bylo zbytečné. A tak ho čeká minimálně jeden zápas stop od disciplinární komise. A to může být ještě rád, že ho rozhodčí vykázal z hrací plochy po druhé žluté kartě a neukázal mu rovnou červenou. Pak by byl trest přísnější.

Doufejme, že sportovně-technická komise se bude zabývat dvacetiminutovým zpožděním utkání, protože domácí, ač kompletní i s náhradním brankářem, čekali na příchod své brankářské jedničky M. Sixty. Snad to kapitán J. Víta nezapomněl uvést do zápisu o utkání.

V neděli 9. října od 16 hodin nás čeká další zápas doma s paběnickou rezervou, která na tom bodově také není nejlíp. A tak se nechá očekávat, že se soupeř posílí o hráče A-týmu. Ale třeba nám to pomůže k tomu, abychom se zase vybičovali k lepšímu výkonu.

Branka: P. Peca. Rozhodčí: Z. Volf (Horky). ČK: L. Červinka.

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, F. Zoufalý - J. Červinka, L. Hájek, J. Víta, L. Menšík, T. Dvořák - J. Hájek. Střídali: G. Carse, D. Dvořák. Připraven byl: R. Houdek. Mužstvo vedl: J. Víta.

Ostatní výsledky 6. kola III. třídy: Kluky - Močovice 2:2, Tupadly B - Suchdol B 7:1, Rataje n. S. - Sázava B 5:0, Kácov - Kutná Hora B 3:1, Sedlec B - Zbraslavice B 1:2, Paběnice B - Bratčice 2:2. (lh)