Krásného angličana J. Červinky přebily dvě penalty Sparty

30. 10. 2011

Sérii čtyř posledních podzimních utkání s rezervními týmy jsme začali porážkou s kutnohorským béčkem na vlastním hřišti. Fotbalovou parádu předvedl J. Červinka.

10. kolo:
neděle 30. října 2011 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Kutná Hora B 1:4 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: Deník/Martin VaněkZápas jsme začali velmi dobře, protože už v první pětiminutovce se „angličanem“ nádherně trefil J. Červinka a po dlouhé době jsme se ujali vedení. To ale nevydrželo dlouho, neboť soupeř poměrně brzy vyrovnal. Pak se o slovo opět přihlásil J. Červinka, ale tentokrát spíš diváky rozčílil, než potěšil, když po pěkné individuální akci J. Víty zvolil příliš razantní zakončení místo technického.

V další šanci se ocitl J. Hájek po přihrávce L. Hájka, ale jeho samostatný únik z půlky hřiště zastavil kutnohorský obránce jen za cenu faulu. Následný přímý kop J. Víty z hranice velkého vápna se gólově neujal.

Hosté se v prvním poločase do šancí příliš nedostali, a tak se o to více těsně před poločasovou přestávkou zlobili na rozhodčího J. Jirsu, že neodpískal penaltu za ruku L. Hájka při obranném zákroku na brankové čáře. Této situaci předcházelo zraněními brankáře M. Valenty, který s poločasovým hvizdem odkulhal do kabiny, avšak rozhodl se pokračovat dál.

Nadějný výsledek vzal po změně stran brzy za své. Rozhodčí J. Jirsa ukázal po ruce V. Boumy a krátké debatě s asistentem na čáře R. Vavřinou na penaltový puntík a hosté se následně ujali vedení. V tu chvíli z některých našich hráčů opadla soustředěnost a raději svoji pozornost zbytečně věnovali sudímu.

Hosté začali hrát, co potřebovali, a odměnou jim byla třetí branka, při níž se ukázalo, že zraněný M. Valenta už v bráně oporou nebude, a tak ho nahradil R. Houdek. Zachytal velmi dobře a nestačil jen na další proměněnou penaltu za faul V. Boumy.

Z naší strany to ve druhé půli v útoku už nebyla žádná sláva a za zmínku stojí jen střelecké pokusy J. Červinky, který to zkoušel z každé pozice, ale už bezvýsledně.

Branky J. Červinka - O. Černý, O. Nedvěd, F. Nedvěd, P. Hulman. Rozhodčí: J. Jirsa (Chmeliště).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, F. Zoufalý - L. Menšík, D. Uher, L. Hájek, J. Víta, J. Červinka - J. Hájek. Střídali: J. Holoubek, R. Houdek, T. Dvořák. Připraveni byli: D. Dvořák, G. Carse. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky 10. kola III. třídy: Kluky - Sedlec B 7:3, Rataje n. S. - Tupadly B 0:1, Kácov - Močovice 7:1, Potěhy - Suchdol B 1:5, Paběnice B - Zbraslavice B 8:1, Bratčice - Sázava B 5:2.

Příští utkání: Sázava B - Č. Janovice (sobota 5. listopadu od 14 hodin). (lh)