Loučení se třetí třídou mělo ve druhém poločase hořkou příchuť

13. 6. 2012

Netradičně ve středu jsme odehráli třetitřídní derniéru, která ze začátku vypadala z našeho pohledu velmi slibně, ovšem po přestávce stačilo šestnáct minut, aby nám soupeř ze Suchdola nasázel pět branek.

středa 13. června 2012 od 18 hodin
Červené Janovice – Suchdol B 2:5 (0:0)

Červené Janovice - Suchdol B 2:5 (0:0). Foto: Luboš HájekO přeložení utkání závěrečného 26. kola požádali už před časem hráči suchdolské rezervy, protože nadcházející víkend si budou užívat v moravském vinném sklípku, a my jsme jim vyšli bez problémů vstříc. Třeba jako odměnu jsme mohli brát, že nenastoupila největší útočná síla velmi zkušeného celku, a sice otec a syn V. Schwarzové.

Hrstka diváků, která se na konci pracovního dne přišla na zápas podívat, a oželela tak televizní duel z Eura Dánsko - Portugalsko (2:3), viděla v prvním poločase vyrovnaný souboj s mírnou územní převahou hostujícího mužstva. Bezbrankový stav vydržel i díky tomu, že hlavní rozhodčí L. Kracík neuznal gól J. Červinkovi kvůli ofsajdu, i když nechal akci přes signalizaci svého asistenta na čáře E. Novotného nejdříve dohrát. Až když se míč zatřepetal v síti, tak si to nějak rozmyslel…

Jestli si někdo po nadějném úvodním dějství myslel, že bychom na závěr našeho působení ve III. třídě mohli podobně jako v neděli ve Zbraslavicích něco uhrát, šeredně se spletl. Zejména po vlastních chybách jsme soupeře takzvaně posadili na koně.

Lekce začala po hodině hry, kdy míč z rohovém kopu J. Víty v pohodě chytil brankář J. Procházka, dlouhým výkopem hned poslal do brejku T. Böhma, který poprvé změnil skóre. Jak jednoduché... Stejný hráč přidal druhý gól o čtyři minuty později a krátce na to začal „budovat“ svůj hattrick P. Beneš.

Aspoň jiskřičku naděje sice vykřesal svou premiérovou brankou v mistrovském utkání za dospělé střídající J. Holoubek (vůbec poprvé skóroval v březnu v přátelském střetnutí na Štrampouchu), ovšem hosté žádné drama nepřipustili a dvěma dalšími „slepenými“ trefami P. Beneše si opět vytvořili dostatečný náskok, který nakonec ještě zmírnil výstavním gólem V. Bouma.

Nutno podotknout, že při páté inkasované brance ležel ve vlastním malém vápně zraněný obránce B. Laudát, přesto k přerušení hry z podnětu rozhodčího ani protihráče, který měl míč na noze u autové čáry, nedošlo. Naopak následoval gólový centr do pokutového území...

Určitě bychom suchdolskou rezervu více potrápili, kdybychom proměnili další šance, jichž jsme zrovna proti tomuto soupeři měli nezvykle hodně. A ještě více by se pak „nabažili" diváci, kteří už takhle v rozmezí 60. a 78. minuty viděli všech sedm branek utkání.

Loučení se III. třídou tedy mělo ve druhém poločase hořkou příchuť, a tak nezbývá než věřit, že najdeme cestu zpět z „pralesa“ co nejdříve!

Branky: 71. J. Holoubek, 78. V. Bouma - 60. T. Böhm, 64. T. Böhm, 67. P. Beneš, 73. P. Beneš, 76. P. Beneš. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy). Bez karet.

Č. Janovice: R. Houdek - J. Laudát, V. Bouma, F. Zoufalý, B. Laudát - L. Červinka, T. Filip, L. Hájek, J. Červinka - J. Víta, L. Menšík. Střídal: J. Holoubek. Připraven byl: M. Valenta. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky zápasů 26. kola III. třídy: Kluky - Sázava 1:6, Kutná Hora B - Zbraslavice B 11:1, Bratčice - Močovice 2:2, Potěhy - Sedlec B 5:0, Kácov - Rataje n. S. 3:1, Paběnice B - Tupadly B 3:3.

9

Po skončení soutěže byly na základě rozhodnutí disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora mužstvu SK Kluky odečteny tři body za nedobytnost trestu pokuty 1000 korun za neúčast delegáta na zářijové valné hromadě. (lh)

Červenojanovické mužstvo při derniéře ve III. třídě v roce 2012.