Močovice vedly už o dva góly, ovšem tři body zůstaly doma

28. 8. 2011

Ačkoliv to ze začátku utkání vůbec nevypadalo, vstup do nového mistrovského ročníku 2011/2012 se nám povedl. Na úvod jsme porazili nováčka soutěže.

1. kolo:
neděle 28. srpna 2011 od 17 hodin
Červené Janovice - Močovice 4:2 (2:2)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPTříbodový zisk se však nerodil lehce. Asi by to bylo jiné, kdyby L. Hájek proměnil do půlhodiny své tři gólové šance nabídnuté R. Vavřinou, ale takhle se vedení ujali hosté, a to dokonce dvoubrankového. Naštěstí se nám podařilo do poločasové přestávky soupeře zkrotit, když nejprve snížil R. Vavřina a tentýž hráč o chvíli později vyzval ke skórování L. Hájka, na kterého zívala prázdná brána. A světe div se, ten se v zápase konečně trefil a bylo vyrovnáno.

Také ve druhé půli jsme byli aktivnější, a přestože hosté občas zazlobili, byla jen otázka času, kdy vstřelíme vedoucí branku. To se po pěkné kombinační akci podařilo F. Zoufalému, jemuž po přihrávce J. Víty z levé strany nabil L. Hájek. Odpor hostujícího mužstva, jemuž po souboji s L. Červinkou odstoupil zraněný brankář a nahradil ho stoper, definitivně zlomil J. Víta, jehož do samostatného úniku poslal po špatné rozehrávce močovické obrany L. Hájek.

Na začátek sezony jsme odehráli výborný zápas. Jako správná volba bylo herní rozestavění 4–5-1 s tím, že křídelní záložníci toho hodně oběhali a za matadory ve středu pole dobře „zametal“ J. Hájek. Zodpovědně zahrála i obranná linie, v rozhodujících chvílích nás podržel brankář. A pořád má cenu psát, jak je pro nás v útoku důležitý R. Vavřina.

Branky: R. Vavřina, L. Hájek, F. Zoufalý, J. Víta - M. Kňourek, R. Topinka. Rozhodčí: J. Kratochvíl (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, D. Uher - L. Menšík, J. Hájek, L. Hájek, J. Víta, F. Zoufalý - R. Vavřina. Střídali: J. Červinka, T. Dvořák, J. Holoubek. Připraveni ještě byli: D. Dvořák, R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Tréninky: každý pátek od 18 hodin na hřišti v Červených Janovicích.

Příští zápas: sobota 3. září od 17 hodin v Tupadlech.

Ostatní výsledky zápasů 1. kola III. třídy: Kácov - Kluky 3:1, Potěhy - Rataje n. S. 2:1, Paběnice B - Sedlec B 0:2, Bratčice - Tupadly B 2:3, Kutná Hora B - Suchdol B 2:4, Sázava B - Zbraslavice B 3:2. (lh)