Na bratrskou gólovou spolupráci odpověděly Bratčice dvakrát

13. 5. 2012

Stejně jako před týdnem v Paběnicích jsme opět nedokázali dovést do vítězného konce jednogólový náskok a všechny body ztratily v závěru utkání. Tentokrát tím šťastnějším mužstvem byly Bratčice.

neděle 13. května 2012 od 17 hodin
Červené Janovice – Bratčice 1:2 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekProti týmu, který na rozdíl od nás stále bojuje o udržení se ve III. třídě, jsme začali aktivně a v první čtvrthodině si vypracovali tři velmi nadějné brankové příležitosti. V síti měla určitě skončit hned ta první, kdy po „jedovatém“ přímém kopu V. Boumy vyrazil bratčický brankář míč jen před sebe a dobíhající J. Červinka pálil takzvaně Pánubohu do oken.

Zanedlouho měl šanci i L. Hájek, ovšem do pokusu o přelobování gólmana zahrnul i jeho bránu. A aby se to nepletlo, třetí neúspěch při zteči soupeřovy svatyně si opět připsal J. Červinka.

Hosté v prvním poločase hrozili hlavně z rohových kopů, ale po přestávce přidali i kombinační hru, díky které nás začali přehrávat. Byli jsme to však paradoxně my, kdo se jako první přičinil o změnu výsledku. A že to byla velmi povedená akce: V. Bouma dlouhým a přesným pasem našel na levé lajně J. Červinku, ten po rychlém zpracování poslal míč při zemi do pokutového území, kam si naběhl L. Červinka a nezadržitelně skóroval.

Tato trefa více motivovala hosty, kteří měli dvacet minut na to, aby s nepříznivým stavem něco udělali. Z postu stopera se dopředu přesunul M. Urválek a byl to právě on, kdo se po autovém vhazování nenechal odstavit od míče, prosadil se přes čtyři protihráče a deset minut před koncem utkání vyrovnal.

Remíza toho z pohledu Bratčic v jejich boji o záchranu moc neřešila, a tak jejich tlak neustával. Několikrát se blýskl brankář M. Valenta, přesto se síť za jeho zády rozvlnila ještě jednou: hlavní rozhodčí M. Semirád nedal na signalizaci ofsajdu od svého asistenta na čáře R. Vavřiny (jako hráč nemohl nastoupit kvůli zažívacím potížím) a nechal pokračovat ve hře A. Šulce, který zaznamenal v závěru zápasu rozhodující gól.

O to víc pak asi bolela V. Boumu velká podlitina pravého oka, kterou utržil zhruba v polovině druhého poločasu při hlavičkovém souboji s M. Urválkem a s níž utkání dohrál. Jak ukázalo vyšetření na kutnohorské chirurgické ambulanci - včetně rentgenu, naštěstí se nejednalo o nic vážnějšího a byl z toho „jen“ pořádný monokl.

Branky: L. Červinka - M. Urválek, A. Šulc. Rozhodčí: M. Semirád (Malín). ŽK Č. Janovic: V. Bouma, L. Hájek, T. Filip, J. Červinka.

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, D. Uher, F. Zoufalý, J. Červinka - J. Víta, L. Hájek. Střídali: D. Dvořák, J. Holoubek. Připraven byl: R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (sobota 19. května od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 21. kola III. třídy: Tupadly B - Kluky 2:2, Močovice - Sedlec B 0:0, Sázava B - Potěhy 4:0, Kutná Hora B - Paběnice B 7:0, Suchdol B - Rataje n. S. 4:2, Zbraslavice B - Kácov 1:1. (lh)