Na jarní gólový rekord doplatilo zbraslavické béčko

Do čtrnácti minut druhého poločasu se rovnoměrně na každé straně hrací plochy vtěsnaly všechny gólové momenty utkání se zbraslavickou rezervou. Nerozhodný výsledek však domácí tým vůbec nepotěšil.

neděle 10. června 2012 od 17 hodin
Zbraslavice B – Červené Janovice 2:2 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekTrenér R. Vavřina nasadil poprvé do útoku dvojici J. Víta - L. Menšík a udělal dobře. Už úvodní půle naznačila, že Zbraslavice B budou hratelný soupeř, zvláště když jsme podali vůbec nejlepší výkon v jarní části mistrovské sezony.

Chvíle jmenovaných útočníků přišla krátce po přestávce, když nejdříve J. Víta hlavičkou zužitkoval centr L. Menšíka z levé strany, a za zhruba deset minut si to v opačném gardu zopakovali.

Hodně podobné branky vstřelili i zbraslavičtí fotbalisté. Nejen že dokázali vždy na inkasovaný gól rychle odpovědět (přibližně po třech minutách), ale v obou případech využili také toho, že se někdo „zapomněl“ za stoperem V. Boumou, a tudíž se nemohlo jednat o ofsajdovou past. Poprvé to byl B. Laudát a po něm po rohovém kopu u tyče stojící a pozdě vyběhnuvší L. Hájek.

Po gólové smršti mezi 50. a 64. minutou a závěrečném hvizdu rozhodčího M. Žaloudka panovala větší radost na naší straně. A není se čemu divit, protože jak ostatní víkendové výsledky předposledního mistrovského kola ukázaly, právě Zbraslavice B doprovodí nás a Močovice do „pralesa“.

Naopak my jsme se smířili se sestupem už před nějakou dobou, a tak se radujeme z maličkostí. V tomto případě například z toho, že na jaře poprvé jsme v jednom mistrovském utkání vsítili více než jednu branku. A to se ještě mezi střelce mohl čtvrthodiny před koncem zapsat po přihrávce L. Menšíka L. Hájek, ovšem v dobré pozici přestřelil bránu.

„Celé mužstvo dnes hrálo velmi dobře a zaslouží pochvalu,“ konstatoval zraněný hrající trenér Radek Vavřina, který stejně jako před týdnem se Sázavou B sledoval snažení svého týmu z lajny coby asistent rozhodčího.

Před derniérou ve III. třídě dokonce už odtajnil sestavu. „Proti suchdolskému béčku bude stejná jako ve Zbraslavicích, jen v bráně nahradí předem omluveného Marka Valentu Roman Houdek,“ naznačil Vavřina.

Předehrávka 26. kola se bude hrát na žádost Suchdola B a se souhlasem Okresního fotbalového svazu Kutná Hora ve středu 13. června od 18 hodin. Soupeř si totiž na nadcházející víkend naplánoval zájezd do vinného sklípku na Moravě.

„My uvolněný termín využijeme k uspořádání sobotní odpolední oslavy u příležitosti 45 let kopané v obci. Turnaj starých gard začne 16. června v půl druhé a zúčastní se ho i zástupci ze Skotska,“ pozval Radek Vavřina veřejnost k návštěvě červenojanovického sportovního areálu.

Branky: J. Veselý, J. Moravec - J. Víta, L. Menšík. Rozhodčí: M. Žaloudek (Záboří n. L.). Bez karet.

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, F. Zoufalý, B. Laudát - L. Červinka, T. Filip, L. Hájek, J. Červinka - J. Víta, L. Menšík. Připraveni byli: J. Holoubek, R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol B (středa 13. června od 18 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 25. kola III. třídy: Rataje n. S. - Kluky 2:5, Tupadly B - Potěhy 2:0, Močovice - Paběnice B 0:5, Sedlec B - Kácov 2:0, Suchdol B - Bratčice 2:3, Sázava B - Kutná Hora B 1:5. (lh)