Podruhé za sebou rozhodla o výhře soupeře jedna trefa do černého

1. 4. 2012

O „odemčení” červenojanovického hřiště v roce 2012 se postarali fotbalisté tupadelské rezervy, kterým v tabulce po podzimu i po prvním jarním kole patřila v tabulce druhá příčka. Favorit utkání byl tedy jasný.

neděle 1. dubna 2012 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 0:1 (0:0)

Červené Janovice - Tupadly B 0:1 (0:0). Foto: Luboš HájekOba týmy od sebe dělilo propastných 29 bodů a soupeř měl hlavně v útoku kanonýra V. Vondru, který se stal po první polovině soutěže nejlepším střelcem III. třídy, když mu ke vstřelení dvanácti gólů stačilo odehrát devět zápasů. Hattrick například zaznamenal v podzimním vzájemném utkání při výhře svého celku 8:0.

Protizbraň v podobě osobního bránění V. Vondry F. Zoufalým odhalil trenér P. Kruliš už na středečním tréninku, kdy i předem určil sestavu. Začátek nedělního duelu totiž nestihl, protože se teprve vracel z hokejového zájezdu ze slovenských Piešťan.

Ovšem když zrovna přicházel do sportovního areálu, padla shodou okolností jediná a tudíž rozhodující branka utkání, o kterou se po rohovém kopu postaral hlavičkující Chleborád. Bylo to v polovině druhé půle.

Pro hosty se jednalo o „vysvobození", neboť do té doby se do šancí nedostávali, i když opticky měli na hřišti především po poločasové přestávce územní převahu. Stejně tak jako v předchozím utkání v Močovicích tedy vítěze zápasu určila jediná trefa do černého, neboť příležitostí na obou stranách bylo díky pozorným obranám opět minimum.

„Vyhráli jsme, ale bylo to utrápené vítězství,” shodli se tupadelští fotbalisté ještě na hrací ploše. O tři body se zase až tak strachovat nemuseli. Ony totiž, řekněme, tři střely R. Vavřiny, V. Boumy a J. Červinky (seřazeno dle času i obtížnosti pro gólmana) vyslané za celých devadesát minut na jejich bránu, až tolik nebezpečné nebyly.

Pochvalu ovšem určitě zaslouží F. Zoufalý, který splnil daný úkol a nedal V. Vondrovi kopnout. A za pozitivní by se dal označit i počet diváků, kterých se po delší době sešlo přibližně padesát.

Branka: T. Chleborád. Rozhodčí: Z. Volf (Horky). ŽK Č. Janovic: J. Laudát, R. Vavřina.

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Hájek, F. Zoufalý - J. Laudát (85. L. Hájek), D. Uher, J. Víta, B. Laudát - R. Vavřina, J. Červinka. Připraveni byli: M. Sýkora, D. Dvořák, J. Holoubek, R. Houdek, T. Filip. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Sedlec B - Č. Janovice (neděle 8. dubna od 16.30 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 15. kola III. třídy: Zbraslavice B - Kluky 1:2, Sázava B - Suchdol B 1:3, Kutná Hora B - Močovice 4:2, Bratčice - Sedlec B 4:0, Paběnice B - Rataje n. S. 6:1, Potěhy - Kácov 0:1. (lh)