Poprvé si zahrála posila ze zahraničí: George Carse ze Skotska

11. 9. 2011
I přes bojovný výkon se nám doma nepodařilo proti rezervě sedlecké Viktorie bodovat. O výhře hostujícího mužstva rozhodl v samotném závěru utkání velmi povedenou střelou J. Hvězda.

3. kolo:
neděle 11. září 2011 od 17 hodin
Červené Janovice – Sedlec B 1:2 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHosté přijeli posíleni o sedm hráčů, kteří mají co do činění s A-mužstvem, takže od úvodního hvizdu rozhodčího V. Šťastného bylo patrné, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Dokázali jsme se mu ale přizpůsobit a drželi s ním krok. I když byl v poli herně o něco lepší, zhuštěný obranný val držel sedlecké střelce v dostatečné vzdálenosti od svatyně brankáře M. Valenty.

A jako bonus přišla v závěru prvního poločasu po přihrávce J. Víty vedoucí branka R. Vavřiny. Ten využil toho, že hosté reklamovali ofsajd, přestali hrát a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil. Hlavní rozhodčí tak už nedal na signalizaci svého asistenta M. Ullmana na čáře, který v předchozích dvou případech zřejmě zbytečně zastavil zdviženým praporkem naše útočné akce.

Ve druhé půli se dala očekávat velká snaha Sedlce o vyrovnání a případný zvrat. A to se také stalo. Z kopce se nejdříve s přispěním bránícího L. Červinky prosadil M. Novák a v samotném závěru zápasu se nádherně pod břevno trefil z hranice šestnáctky J. Hvězda.

Mrzet tak mohou neproměněné nadějné hlavičkové příležitosti L. Menšíka v prvním poločase a J. Víty ve druhém poločase. A naděje padla i v případě posledního přímého kopu, kdy L. Hájek ve snaze centrovat do pokutového území trefil pouze prvního stojícího protihráče.

Zajímavostí zápasu byla skutečnost, že si za nás poprvé zahrála posila ze zahraničí: George Carse ze Skotska. Takže: Good luck!

Branky: R. Vavřina - M. Novák, J. Hvězda. Rozhodčí: V. Šťastný (Zruč n. S.).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, F. Zoufalý - M. Liberský, J. Hájek, L. Hájek, J. Víta, L. Menšík - R. Vavřina. Střídali: J. Červinka, G. Carse. Připraveni byli: T. Dvořák, J. Holoubek, R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky zápasů 3. kola III. třídy: Potěhy - Kluky 1:0, Paběnice B - Kácov 1:1, Bratčice - Rataje n. S. 2:0, Kutná Hora B - Tupadly B 3:2, Sázava B - Močovice 10:1, Zbraslavice B - Suchdol B 3:3.

Příští zápas: sobota 17. září od 16.30 hodin v Ratajích nad Sázavou. (lh)