Rataje byly hratelný soupeř, ale pořád toho předvedly víc

17. 9. 2011
Je to jako na houpačce. Zatímco v domácích zápasech hýříme bojovností, na hřištích soupeřů se nám to vůbec nedaří. Dokumentovalo to utkání v Ratajích nad Sázavou.

4. kolo:
sobota 17. září 2011 od 16.30 hodin
Rataje nad Sázavou – Červené Janovice 4:2 (2:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPOstudný byl z naší strany zejména první poločas. To jsme si nedokázali pořádně přihrát ani odkopnout míč z vlastní šestnáctky do bezpečí. Z toho pramenily dvě branky domácích, kteří ještě neproměnili další gólové příležitosti.

Z našich ojedinělých útočných výpadů se v první půli mohl prosadit J. Víta po přihrávce L. Menšíka a pak i L. Menšík hlavičkou po centru J. Hájka, ale v obou případech zbývalo více štěstí a několik centimetrů.

Po poločasové přestávce už to bylo z naší strany o něco lepší, ovšem pořád tomu chyběla ta správná jiskra a lepší kombinace. Zbytečné ztráty míčů nás stály hodně sil. I tak se nám podařilo vstřelit kontaktní gól V. Boumou po jeho pěkné přízemní střele k tyči. Místo toho, abychom potom domácí donutili k chybám a pokusili se vyrovnat dílčí skóre, jsme inkasovali a bylo to opět o dva góly.

Naději ještě vykřesal R. Vavřina, jehož střelu si nejistý brankář R. Tvaroha srazil sám do brány, avšak po chvíli jsme zase nechali domácí tým vzdálit se o dva góly. A když například R. Vavřina netrefil po kličce gólmanovi z úhlu prázdnou branku, výsledkem 4:2 i utkání nakonec skončilo.

Škoda, Rataje byly hratelný soupeř a nenastoupily tentokrát zrovna v nejsilnější sestavě.

Branky: P. Jelínek, T. Hrabánek, R. Karban, M. Novotný - V. Bouma, R. Vavřina. Rozhodčí: J. Michal (Malín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, F. Zoufalý - D. Uher, J. Hájek, L. Hájek, J. Víta, L. Menšík - R. Vavřina. Střídali: J. Holoubek, D. Dvořák, R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky zápasů 4. kola III. třídy: Kluky - Suchdol B 0:1, Močovice - Zbraslavice B 4:1, Kácov - Bratčice 6:0, Potěhy - Paběnice B 0:0, Tupadly B - Sázava B 6:0, Sedlec B - Kutná Hora B 2:3.

Příští zápas: Červené Janovice - Kácov (neděle 25. září od 16.30 hodin). (lh)