Rozhodnuto bylo za šest minut, a pak hurá k televizi na hokej

19. 5. 2012

Postup českých hokejistů do semifinále na mistrovství světa změnil výkop utkání na Klukách, kde se mělo hrát podle původního rozlosování od 17 hodin, ovšem po dohodě oddílů se začalo o dvě a půl hodiny dříve.

sobota 19. května 2012 od 14.30 hodin
Kluky – Červené Janovice 2:0 (1:0)

Vstup na fotbalové hřiště SK Kluky. Foto: Luboš HájekK dohodě klubů došlo narychlo a bez problémů, a ve stejném duchu se prakticky odehrálo celé utkání. Hráči spíše mysleli na boj o finále se Slovenskem než na samotné dění na hřišti, i když doslova tomu tak samozřejmě nebylo.

Zápas na Klukách byl hodně vyrovnaný, ovšem s tím rozdílem, že góly dávali jenom domácí. Za šest minut, přerušených poločasovou přestávkou, vstřelili dva.

Asi by byl výsledek o poznání lepší, kdyby pro nás v prvním poločase dopadly lépe dva klíčové momenty: brankář R. Houdek špatně odhadl centr, po němž padla první branka, a J. Červinka zvolil ve vyložené šanci na malém vápně svou obvyklou střelu nad bránu.

V posledních čtyřech kolech našeho působení ve III. třídě nás čekají souboje s rezervními týmy v pořadí: Kutná Hora B, Sázava B, Zbraslavice B a Suchdol B.

Branky: J. Šrámek, J. Brotánek. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy). ŽK Č. Janovic: J. Víta.

Č. Janovice: R. Houdek - J. Laudát, V. Bouma, L. Hájek, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Víta, J. Červinka - R. Vavřina, D. Dvořák. Připraven byl: M. Valenta. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Kutná Hora B - Č. Janovice (sobota 26. května od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 22. kola III. třídy: Bratčice - Kutná Hora B 1:3, Potěhy - Zbraslavice B 6:2, Kácov - Suchdol B 5:1, Rataje n. S. - Močovice 3:3, Paběnice B - Sázava B 1:5, Sedlec B - Tupadly B 1:5. (lh)