Rozloučení s trenérem Krulišem nedopadlo v Kácově dobře

21. 4. 2012

Ještě „přijatelný" výsledek jsme vzhledem k průběhu utkání uhráli na hřišti lídra tabulky III. třídy, proti kterému jsme vyrukovali pouze v základní jedenáctce, bez možnosti střídání.

sobota 21. dubna 2012 od 17 hodin
Kácov – Červené Janovice 5:0 (2:0)

Fotbalové hřiště v Kácově. Foto: Luboš HájekPřijet s takto prořídlým hráčským kádrem (například bez brankářské jedničky) do Kácova byla velká troufalost, kterou jasný favorit zápasu po zásluze potrestal. I když v prvních čtyřech jarních kolech vyhrál pokaždé jen o jednu branku, tentokrát si spravil chuť.

Bezbrankový stav vydržel do 36. minuty, ale pak už domácí tým svou drtivou územní převahu vyjádřil i gólově. Do poločasové přestávky se trefil dvakrát, po změně stran přidal tři branky a několik svých dalších šancí nevyužil.

Kácovští tak v souboji prvního s posledním (před utkáním byl bodový rozdíl mezi mužstvy 40 bodů) v pohodě dali zapomenout na podzimní blamáž, kdy v Červených Janovicích překvapivě ztratili dva body za remízu 2:2.

Daleko větší ztrátu jsme však nyní utrpěli my, protože kouč P. Kruliš s námi ukončil spolupráci. Nebylo to od něj žádné unáhlené rozhodnutí, ale avizoval to hned v úvodu jarní části mistrovské sezony, kdy předeslal, že to po prodělané zimní přípravě s námi zkusí prvních pět kol.

Ovšem viděl, že jeho snaha k ničemu nevede, a tak utkání v Kácově bylo jeho posledním. „Jsem smutný z toho, že jsem vás nic nenaučil,“ řekl na závěr Pavel Kruliš, který se dokonce jako asistent rozhodčího musel ujmout praporku, aby nemával někdo z kácovského tábora.

Nyní už extrenér dostal od mužstva na rozloučenou netradiční láhev vína s poděkováním. To mu patří také prostřednictvím tohoto článku. Jako správný patriot chtěl mužstvo motivovat a pomoci mu svými zkušenostmi, ale současný stav červenojanovického fotbalu je, jak se zdá, tristní…

Branky: A. Pana 2, J. Výborný, Š. Štorch, M. Solnář. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín). ŽK Č. Janovic: D. Dvořák, L. Hájek.

Č. Janovice: R. Houdek - L. Červinka, V. Bouma, D. Uher, J. Červinka - J. Laudát, D. Dvořák, J. Víta, L. Hájek - R. Vavřina, J. Holoubek. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Č. Janovice - Potěhy (neděle 29. dubna od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 18. kola III. třídy: Kluky - Paběnice B 2:1, Potěhy - Bratčice 1:1, Rataje n. S. - Kutná Hora B 0:1, Tupadly B - Zbraslavice B 3:2, Močovice - Suchdol B 1:2, Sedlec B - Sázava B 3:3. (lh)