S góly se roztrhl pytel v rozmezí třiceti minut prvního poločasu

26. 5. 2012

Naprosto shodným výsledkem jako v zimní přípravě na umělé trávě skončilo jarní mistrovské měření fotbalového umu s kutnohorskou rezervou. Hráči z Lorce nás opět takzvaně přejeli.

sobota 26. května 2012 od 17 hodin
Kutná Hora B – Červené Janovice 8:1 (5:1)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekKdo bude na hřišti dominovat, se nechalo vydedukovat už od úvodních minut, přesto jsme byli blízko vedení. Ještě za bezbrankového stavu si to totiž namířil na kutnohorskou bránu osamocený J. Červinka, ale jak už se stalo v poslední době v jeho případě zvykem, svou vyloženou šanci neproměnil. Tentokrát nezamířil do nebes, nýbrž vedle brány.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat, neboť začal úřadovat nejlepší kutnohorský střelec P. Král. Ten nejprve adresoval gólový centr M. Rumplimu, aby následně sám další dvě příležitosti proměnil. Pětibrankovou šňůru mezi 7. a 37. minutou pak dvakrát završil P. Hulman.

Jak se později ukázalo, alespoň o náš čestný úspěch se za stavu 4:0 do poločasové přestávky postaral po přihrávce F. Zoufalého R. Vavřina, který se za několik málo dalších okamžiků ocitl v další příležitosti, ale místo rozvážného zakončení zvolil rychlejší řešení, a tak míč z voleje mezi tyče nenasměroval.

Ve druhé půli pokračoval domácí tým, který míří za postupem do okresního přeboru, v pěkné kombinační hře, díky níž si vytvořil mnoho dalších střeleckých možností, ovšem další změna skóre přišla až v 68. minutě, když se trefil J. Krupička. Konečnou podobu výsledku daly dva „slepené“ góly J. Krupičky a J. Fajfra, kteří překonali brankáře R. Houdka v rozmezí 80. až 87. minuty.

Přestože kutnohorská obrana (podle počtu inkasovaných branek po 23. kole nejlepší ve III. třídě) měla v tomto duelu několik viditelných okének, gólman L. Korejtko na druhé straně hřiště už neinkasoval i proto, že dokázal zneškodnit velmi povedenou dalekonosnou střelu V. Boumy.

Žádné překvapení se v Lorci tudíž nekonalo, favorit jednoznačně zvítězil, a tak alespoň za plus můžeme považovat návrat L. Menšíka do sestavy, v níž se kvůli přípravě na maturitu naposledy objevil v závěru podzimní části mistrovské sezony.

Branky: P. Král 2, P. Hulman 2, J. Krupička 2, M. Rumpli, J. Fajfr - R. Vavřina. Rozhodčí: L. Vala (OFS Kolín). ŽK Č. Janovic: R. Vavřina.

Č. Janovice: R. Houdek - J. Laudát, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Víta, M. Liberský, J. Červinka - R. Vavřina. Střídali: L. Hájek, L. Menšík, J. Holoubek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Sázava B (neděle 3. června od 17 hodin).

Vyjádření trenéra kutnohorské rezervy F. Onderky, který vyřkl pochvalná slova i pro soupeře, si můžete přečíst ZDE.

Březnové utkání s kutnohorskou rezervou, které se hrálo na umělé trávě v rámci zimní přípravy, si můžete připomenout ZDE.

Ostatní výsledky zápasů 23. kola III. třídy: Tupadly B - Rataje n. S. 2:1, Močovice - Kácov 1:2, Sedlec B - Kluky 4:0, Suchdol B - Potěhy 4:1, Zbraslavice B - Paběnice B 1:0, Sázava B - Bratčice 4:0. (lh)