Střelecká nemohoucnost trvá, tentokrát na tom vydělaly Rataje

15. 4. 2012

Už to začíná být dost obehraná písnička - stále čekáme na první jarní gól. I přes zvýšenou střeleckou aktivitu to nevyšlo ani v domácím utkání s Ratajemi. Navíc zamrzela poněkud krutá tříbranková porážka.

neděle 15. dubna 2012 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Rataje nad Sázavou 0:3 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekSnaha něco udělat se střeleckou nemohoucností sice byla patrná od začátku zápasu, ale stačila v 43. minutě první povedená trefa hostujícího mužstva a soupeř měl hned blíže k vítězství.

Recept, jak vstřelit gól, se v prvním poločase nejvíce snažil najít F. Zoufalý. Při jednom z jeho střeleckých pokusů zastavilo míč břevno, jinak to však spíš byly hodně nepřesné projektily z uctivé vzdálenosti.

Z přímého kopu kousek za šestnáctkou to zkoušel i J. Víta, ovšem těsně minul, a když už se za několik dalších minut po výborné přihrávce R. Vavřiny dostal do vyložené šance a postupoval sám na brankáře, na penaltovém puntíku ho zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, což byl hodně diskutabilní okamžik.

Podobný obrázek se divákům naskytl i ve druhé půli. Opět neúspěšné, někdy i zbrklé dobývání ratajské svatyně a odpověď v podobě inkasovaného gólu, když se v 68. minutě po faulu J. Červinky nemýlil z pokutového kopu P. Bureš.

Šance na vyrovnání by i tak byly, ovšem při výletě hostujícího brankáře do hloubi pole ho při zakončení R. Vavřiny zastoupil před brankovou čárou spoluhráč z obrany a nevyšel ani nacvičený signál při rozehrání přímého kopu, kdy nikdo nedokázal míč putující napříč malým vápnem poslat do sítě.

Zákonitě tak následoval trest v podobě třetího gólu, kterým J. Beneš v 90. minutě udělal tečku za utkáním. Paradoxně jsme tak na jaře zatím nejvýrazněji prohráli se soupeřem, který zase až takovou kvalitu neměl.

Branky: M. Novotný, P. Bureš z penalty, J. Beneš. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora). ŽK Č. Janovic: J. Červinka.

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Hájek, J. Červinka - J. Laudát, F. Zoufalý, D. Uher, L. Hájek - J. Víta, R. Vavřina. Střídali: M. Liberský, J. Holoubek. Připraveni byli: M. Sýkora, B. Laudát, R. Houdek, T. Filip. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Kácov - Č. Janovice (sobota 21. dubna od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 17. kola III. třídy:
Bratčice - Kácov 2:3, Sázava B - Tupadly B 1:2, Kutná Hora B - Sedlec B 3:0, Suchdol B - Kluky 2:3, Zbraslavice B - Močovice 5:2, Paběnice B - Potěhy 2:1. (lh)