V Močovicích se z nás stali umělci, ale v tom špatném slova smyslu

24. 3. 2012

Úvod fotbalového jara byl ve znamení souboje dvou nejslabších mužstev III. třídy. Šlo tak o to, kdo posílí naději na záchranu. Močovice i Červené Janovice navíc do druhé poloviny soutěže vstoupily s novými trenéry.

sobota 24. března 2012 od 15 hodin
Močovice – Červené Janovice 1:0 (0:0)

Močovice - Červené Janovice 1:0 (0:0). Foto: Veronika HájkováOba týmy toho tedy měly hodně společného, včetně početného hráčského kádru, kterým se mohly ve vzájemném utkání pochlubit.

Domácí sice začali velmi odhodlaně, ale jako první museli čelit vyložené šanci soupeře. To ještě v první desetiminutovce L. Hájek přesně věděl, co může čekat od svého „fotbalového dvojčete“ R. Vavřiny, ocitl se sám před brankářem, ovšem jeho střela levačkou mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem neměla patřičnou razanci a ochránce močovické svatyně stačil míč nohou vyrazit.

„To měl být gól, jednalo se o klíčový okamžik zápasu, tohle se musí proměňovat,“ litoval Luboš Hájek zahozenou šanci už o přestávce prvního poločasu.

Že tato situace mohla hodně napovědět o osudu utkání, není třeba zdůrazňovat, a stále jasnější to bylo s přibývajícími minutami. Brankových příležitostí na obou stranách totiž bylo hodně málo. Ještě v prvním poločase se sice dvakrát předvedl J. Laudát, ale ani on se mezi střelce nezapsal.

Z průběhu zápasu se dalo vytušit, že kdo vstřelí první gól, vyhraje. A tak se také stalo. Rozhodčí domácímu družstvu daroval přímý kop na hranici šestnáctky a kapitán T. Vetešník, který ještě na podzim hrál za Chotusice, pěkně zatočil míč do sítě. Do konce duelu zbývalo zhruba dvacet minut, ale výsledek se i díky minimu šancí už nezměnil.

„Tady bylo umění prohrát, ale vy jste to dokázali,“ nechápal po utkání v Močovicích výkon svých svěřenců červenojanovický kouč Pavel Kruliš. Zklamali ho především zkušení hráči. Ať už to bylo v případě neproměněné šance L. Hájka nebo při nesplnění trenérových taktických pokynů pro V. Boumu a M. Valentu u inkasovaného gólu z přímého kopu.

„Po taktické stránce nás trenér, který viděl v soupeře v akci před týdnem v přátelském utkání s malešovskou rezervou, připravil na utkání perfektně, Močovice nás ničím nepřekvapily, ale my jsme to nedokázali zúročit," podotkl Luboš Hájek.

Branka: T. Vetešník. Rozhodčí: J. Kratochvíl (Kolín). ŽK Č. Janovic: L. Červinka, B. Laudát, J. Víta.

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Hájek, J. Červinka - J. Laudát, F. Zoufalý, J. Víta, B. Laudát - R. Vavřina, L. Hájek (75. M. Liberský). Připraveni byli: D. Uher, D. Dvořák, J. Holoubek, R. Houdek, T. Dvořák. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (neděle 1. dubna od 16.30 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 14. kola III. třídy: Kluky - Kácov 0:1, Rataje n. S. - Potěhy 7:1, Sedlec B - Paběnice B 1:2, Tupadly B - Bratčice 1:0, Suchdol B - Kutná Hora B 1:0, Zbraslavice B - Sázava B 2:8. (lh)