Vedoucí tým tabulky si odvezl pouze jeden bod

25. 9. 2011
Mládí vpřed! To bylo hlavní heslo domácího utkání s prvním týmem tabulky. A vyplatilo se. V pozměněné sestavě, kdy příležitost dostali mladí hráči, se podařilo s Kácovem vybojovat bod.

5. kolo:
neděle 25. září 2011 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Kácov 2:2 (0:0)

Červenojanovický brankář Marek Valenta.Jak už bylo mužstvu avizováno v Ratajích nad Sázavou, proti Kácovu nastoupili od začátku hráči, kteří si zasloužili díky docházce na tréninky dostat šanci. Role náhradníků se tak zhostili dva nejstarší hráči J. Víta a L. Hájek, v základní sestavě se naopak objevili T. Dvořák, J. Červinka či J. Holoubek.

Hosté od úvodních minut potvrzovali, proč jsou zatím v čele tabulky III. třídy, ovšem my jsme se soupeři dokázali přizpůsobit, tentokrát v tom dobrém slova smyslu. První půle tak přinesla pohledný, fyzický náročný fotbal, i když bez brankového vyjádření.

Góly začaly padat až po změně stran. Vše odstartoval penaltový faul brankáře M. Valenty. Kácovští nabídnutou šanci proměnili a ujali se vedení, které zanedlouho navýšili. Naštěstí jsme se brzy poté přestali soustředit na výkon rozhodčího a začali zase hrát.

Výsledkem toho byla nejprve kontaktní branka J. Hájka. Ten v prvním poločase spíš o míč v rozhodujících chvílích zakopával, ale ve druhé půli si to vynahradil a zasadil soupeři i druhý úder, když vyrovnal.

Hosté se v posledních deseti minutách snažili vítězství strhnout na svoji stranu, ale proti byl zejména M. Valenta, který se během celého zápasu blýskl několika povedenými zákroky alá Vaniak.

Dalším hrdinou dne se mohl stát v samém závěru utkání J. Červinka, kdyby po průniku po pravé straně svůj úmysl dovedl k dokonalosti. Chybělo tomu hodně málo a na jeho střelecký pokus se nechalo dívat.

Bod s prvním týmem tabulky se počítá a potěšil i R. Vavřinu, pro něhož byl tento duel na delší dobu poslední, protože se podrobí operačnímu zákroku. Za celý tým mu proto přeji ještě jednou brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na trávník. Jeho góly nám jistě budou chybět, ale o to víc se musíme snažit. Třeba už v příštím zápase v Potěhách v sobotu 1. října od 16 hodin.

Branky: J. Hájek 2 - V. Keltner z penalty, P. Havlín. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, F. Zoufalý - J. Červinka, J. Holoubek, R. Vavřina, M. Liberský, T. Dvořák - J. Hájek. Střídali: L. Menšík, J. Víta. Připraveni byli: L. Hájek, G. Carse, R. Houdek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky zápasů 5. kola III. třídy: Paběnice B - Kluky 0:0, Bratčice - Potěhy 0:2, Kutná Hora B - Rataje n. S. 4:0, Sázava B - Sedlec B 8:1, Zbraslavice B - Tupadly B 1:4, Suchdol B - Močovice 2:0. (lh)