Výborný Houdek a premiérový gól L. Menšíka na body nestačili

13. 11. 2011

V posledním domácím mistrovském zápase v letošním roce jsme prohráli s posílenou zbraslavickou rezervou smolně o jeden gól, i když by zápasu daleko více slušela remíza.

12. kolo:
neděle 13. listopadu 2011 od 14 hodin
Červené Janovice – Zbraslavice B 1:2 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPPo událostech v Sázavě měl při určování sestavy rozhodující slovo J. Červinka, který překvapivě nechal na střídačce spoluhráče J. Laudáta. Osobně chci jen věřit, že to nemělo žádnou souvislost s někdejším děním v červenojanovickém béčku.

Jinak nutno poznamenat, že J. Červinka měl šťastnou ruku, protože jsme od začátku zápasu byli lepším týmem a měli více ze hry. A když po zbytečném faulu V. Boumy hosté díky výbornému zákroku R. Houdka neproměnili pokutový kop, mohli jsme se ujmout vedení po přihrávce J. Hájka a utěšené střele L. Menšíka, pro něhož to byla první mistrovská trefa za Červené Janovice od návratu z kutnohorského dorostu.

Těsně před poločasovou přestávkou si však s námi nepříjemně pohrál hlavní rozhodčí V. Dupal, který nejdřív přehlédl faul na D. Uhra a záhy si vymyslel faul L. Hájka na hranici vlastní šestnáctky. Z nařízeného přímého kopu prostřelil J. Kakáček děravou zeď a vstřelil vyrovnávací gól do šatny.

I ve druhém poločase se hrála rovnocenná partie, avšak s tím, že gól už vstřelilo pouze zbraslavické mužstvo. Sudí nedal na signalizaci svého asistenta R. Vavřiny, který mával ofsajd, a nechal, aby stoper T. Havránek protlačil míč za záda jinak výborného brankáře R. Houdka. Ten tak dobře zastoupil zraněného M. Valentu, který spoluhráčům udílel pokyny ze střídačky. A když v závěru utkání promáchl z voleje L. Červinka, byla naše útočná snaha ve druhém poločase nulová.

I přes naši dnešní sympatickou hru si dovolím tvrdit, že fotbal z naší strany postrádá myšlenku. Zbytečně nakopáváme míče dopředu, kde na to však nemáme hráče, místo abychom roztáhli hru do stran, zvolili spíše postupný útok a zbrkle nehráli fotbal nahoru - dolů.

Jak na to, bychom se mohli přiučit v neděli 20. listopadu od 13.30 hodin v podzimní derniéře na hřišti rezervního týmu Suchdola. Ještě předtím se v sobotu odpoledne uskuteční rozlučka v červenojanovických kabinách. Tam už by se konečně mohlo dohodnout, kdo bude trenérem a povede zimní přípravu, pokud teda vůbec nějaká bude.

Branky: L. Menšík - J. Kakáček, T. Havránek. Rozhodčí: V. Dupal (Malín).

Č. Janovice: R. Houdek - L. Červinka, V. Bouma, D. Uher, F. Zoufalý - J. Červinka, L. Hájek, J. Hájek, J. Víta, L. Menšík - D. Dvořák. Střídali: J. Laudát, J. Holoubek, G. Carse. Mužstvo vedli: J. Červinka, M. Valenta.

Ostatní výsledky zápasů 12. kola III. třídy: Kluky - Rataje n. S. 0:1, Potěhy - Tupadly B 2:3, Paběnice B - Močovice 1:0, Bratčice - Suchdol B 1:2, Kutná Hora B - Sázava B 1:0, Kácov - Sedlec B 2:1. (lh)