Výkony všech fotbalistů trumfl sázavský borec na konec

5. 11. 2011

Sestava mladíků, kterým věkový průměr kazil jen kapitán V. Bouma, vyrukovala bez zraněné brankářské jedničky proti sázavské rezervě. Kácovské „kouzlo“ ovšem nepomohlo, a jak už se stalo letos na podzim tradicí, zase z toho byla porážka.

11. kolo:
sobota 5. listopadu 2011 od 14 hodin
Sázava B – Červené Janovice 4:2 (2:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPÚvod zápasu byl nadějný a i první gólová šance patřila nám. T. Dvořák se na pravé straně hřiště nenechal obrat o míč, zatáhl jej do soupeřova hloubi pole, nacentroval, ale D. Dvořák nedokázal gólmana překonat. I v dalších minutách jsme byli aktivnější, ale postupem času se přece jenom začala prosazovat větší zkušenost domácího mužstva.

To se, dá se říct, „z ničeho“, ujalo do poločasové přestávky dvougólového vedení, a tak jsme měli co dohánět. I proto, že po šanci J. Hájka v závěru prvního poločasu nebyl náhradník L. Hájek, který vystřídal zraněného F. Zoufalého, předvídavý a důsledný ve sledování míče, a tak se ho sázavský gólman před brankovou čárou zmocnil dříve.

Navíc ve druhé půli nejdřív neproměnil šanci J. Víta, pak soupeř přidal třetí branku a bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Alespoň trochu naděje přinesla gólová hlavička D. Uhra po rohovém kopu J. Víty, ale Sázava vzápětí opět šla do tříbrankového vedení. Pak se ještě do dvou šancí dostal po kombinačních akcích L. Hájek, ale hlavně při jeho druhém střeleckém pokusu šajtlí se gólman Kavalieru vyznamenal a vyrazil míč na rohový kop. Chvíli na to předvedl další povedenou hlavičku D. Uher po rohu J. Víty, ovšem tentokrát zamířil vedle.

S odstupem několika minut přišel „televizní“ borec na konec! A předvedl něco, co se opravdu jen tak nevidí. Respektive nepřišel. Stál mezi tyčemi. Sázavský brankář I. Koldsciter chtěl míč rozehrát výhozem z ruky, avšak, ačkoli nikým neatakován, si ho hodil do vlastní sítě! Pomohl nám tím alespoň zkorigovat nepříznivé skóre.

Sice jsme tak dali po dlouhé době v jednom utkání dva góly (naposledy Kácovu v 5. kole), ale i tak to byla opět porážka a poslední příčku v tabulce III. třídy jsme Močovicím či Zbraslavicím B nepřenechali. Kdyby jen to. Atmosféra v týmu navíc zase o něco zhoustla, když jeden z vystřídaných hráčů měl „chytré“ řeči o zvolené sestavě, a určitě zbytečná z obou stran byla i vzájemná konverzace jiného hráče a janovické divačky o poločasové přestávce (všechny aktéry není nutné jmenovat).

Větší pozornost zaslouží nadcházející zápas, kdy v derby přivítáme v neděli 13. listopadu od 14 hodin Zbraslavice B. Jejich áčko hraje v Teplýšovicích o den dříve, a proto můžeme očekávat v hostující sestavě posily. Vždyť i zbraslavické rezerva na tom není v tabulce nejlépe.

Branky: J. Novák 2, L. Konopiský, L. Nepraš - D. Uher, vlastní. Rozhodčí: J. Kučera (Malín).

Č. Janovice: R. Houdek - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, J. Holoubek - T. Dvořák, L. Menšík, F. Zoufalý, J. Hájek, J. Červinka - D. Dvořák. Střídali: L. Hájek, D. Uher, J. Víta. Připraven byl: G. Carse. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Ostatní výsledky zápasů 11. kola III. třídy: Kutná Hora B - Kluky 5:1, Zbraslavice B - Bratčice 2:1, Suchdol B - Paběnice B 1:3, Močovice - Potěhy 1:2, Tupadly B - Kácov 1:3, Sedlec B - Rataje n. S. 7:1. (lh)