Holoubek si šetřil první gólovou parádu za dospělé na Ajax

17. 3. 2012

Poslední možnost vyladit formu před záchranářskými pracemi ve III. třídě jsme měli na hřišti vedoucího týmu nejnižší okresní fotbalové soutěže - sk. A. S optimismem do jarní části sezony ale vstupovat nebudeme.

sobota 17. března 2012 od 15 hodin
Štrampouch – Červené Janovice 3:3 (1:2)

Štrampouch - Červené Janovice 3:3 (1:2). Foto: Jana VyčítalováUž samotný fakt, že domácí nezajistili delegovaného hlavního rozhodčího a píšťalku si vzal do ruky laik, snižovalo samotnou úroveň zápasu. Když se k tomu svým výkonem občas přidali i hráči, místy to fotbal ke koukání moc nebyl, a tak si diváci, mezi kterými byl například bývalý trenér Močovic K. Jonák, užívali především velmi příjemné jarní počasí.

Že málo pohyblivému sudímu bije v těle „klubové“ srdce a že karty nechal kdesi, jsme se v zápase přesvědčili několikrát. Poprvé se tak stalo hned v úvodní minutě utkání, kdy neodpískal faul na hlavičkujícího stopera V. Boumu, a pak už nebyl pro důrazného soupeře problém, aby se ujal vedení.

Prvních dvacet minut byli domácí aktivnější, v další fázi se obraz hry začal obracet. Po přímém kopu V. Boumy to potvrdil skórující R. Vavřina, ovšem prý stál v ofsajdu, a tak branka platila až za chvíli po chytrém zakončení J. Víty. A když si za pár dalších okamžiků připsal vůbec první gól v kategorii dospělých dvacetiletý J. Holoubek střelou do šibenice, skončil první poločas po slabé první dvacetiminutovce nadějně.

A ještě lépe začala druhá půle. To jsme soupeře přehrávali, nutili ho k chybám a po jedné takové navýšil R. Vavřina naše vedení. Ale… Stejně jako v Hlízově jsme dvougólový náskok prohospodařili.

Po zranění D. Uhra, který musel odstoupit ze hry, jako by na mužstvo padla deka. Navíc to chvílemi vypadalo, že pomalu ani nebude mít kdo hrát: F. Zoufalý sice nastoupil poprvé po sundání sádry z ruky, ale pociťoval v ní stále větší bolest, v pořádku nebyli ani B. Laudát či M. Sýkora, vůbec nemohl nastoupit J. Červinka, protože bral antibiotika. Do útoku tak musel i M. Valenta poté, co ho mezi tyčemi vystřídal R. Houdek. Kromě něj byl totiž k dispozici na střídání jen L. Hájek, který zasáhl do hry hned po poločasové přestávce.

Tento lazaret dokázali domácí využít v závěrečné dvacetiminutovce a v krátkém čase smazali dvoubrankové manko. Nejdříve gólem z penalty za přísně odpískanou ruku B. Laudáta ve vlastním pokutovém území a potom trefou po centru z levé strany a následné hlavičce. A to ještě nechybělo mnoho a Ajax obrat dokonal. Naštěstí se proti střele z bezprostřední vzdálenosti i proti následné dorážce vyznamenal R. Houdek.

Pokud se ještě slovem vrátím k laikovi s píšťalkou, tak v porovnání s ním ještě například fotbalovou veřejností tolik kritizovaný K. Kafka toho při zápase naběhá podstatně víc. Ale asi si budeme muset zvykat, protože pokud se nezadaří a sestoupíme do IV. třídy, tak takových utkání bez delegovaného sudího zažijeme vzhledem k současnému počtu arbitrů na Kutnohorsku více.

Branky: T. Chmelař, J. Havránek z penalty, P. Svoboda - J. Víta, J. Holoubek, R. Vavřina. Rozhodčí: J. Žejdla (Štrampouch).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, D. Uher, M. Sýkora - J. Laudát, F. Zoufalý, J. Víta, B. Laudát - J. Holoubek, R. Vavřina. Střídali: L. Hájek, R. Houdek. Trenér: P. Kruliš.

Výsledkové shrnutí zimní přípravy:

Chotusice - Červené Janovice 4:0 (1:0)
Paběnice - Červené Janovice 7:4 (3:2), branky: J. Hájek 2, J. Červinka, V. Bouma
Kutná Hora st. dorost - Červené Janovice 5:2 (2:0), branky: L. Červinka, J. Víta
Hlízov - Červené Janovice 4:2 (1:2), branky: J. Laudát 2
Kutná Hora B - Červené Janovice 8:1 (4:1), branka: J. Víta
Kačina - Červené Janovice 0:2 (0:2), branky: R. Vavřina 2
Štrampouch - Červené Janovice 3:3 (1:2), branky: J. Víta, J. Holoubek, R. Vavřina

Celková bilance: 1 - 1 - 5   14:31   4 body.

Tabulka střelců: 3 - J. Víta, R. Vavřina, - J. Hájek, J. Laudát, 1 - J. Červinka, V. Bouma, L. Červinka, J. Holoubek.

Jarní část mistrovské sezony 2011/2012 začneme v sobotu 24. března od 15 hodin v Močovicích, které jsme doma porazili 4:2, když se nám dokonale povedl výsledkový obrat. Úspěšný vstup do sezony nás však nenakopl, protože na podzim jsme si připsali už pouze bod za domácí remízu s Kácovem. (lh)