Kluci Menšíkovi se radovali z výhry nad mateřským klubem

29. 2. 2012
Další porážku v zimní přípravě jsme si připsali na osvětlené umělé trávě v souboji se staršími dorostenci Sparty Kutná Hora, který jsme absolvovali místo pravidelného středečního tréninku.

středa 29. února 2012 od 18.30 hodin
Kutná Hora st. dorost – Červené Janovice 5:2 (2:0)

Hřiště s umělou trávou na kutnohorském sídlišti.Do první šanci se sice po přihrávce T. Dvořáka dostal hned v úvodu zápasu L. Hájek, ale mířil dost nepřesně. Postupem času převzali dirigentskou taktovku kutnohorští dorostenci, hrající ve své kategorii krajský přebor, kteří se stále častěji a nebezpečněji dostávali na dostřel červenojanovické brány, v níž se při neúčasti omluveného M. Valenty i R. Houdka postupně vystřídali všichni tři brankáři Sparty.

Domácí tým dokázal územní převahu proměnit do přestávky dvakrát, když trenér P. Kruliš kvůli inkasovaným gólům spílal J. Vítovi. Kontaktní branku dokázal hlavou vstřelit T. Dvořák, ale chvíli předtím foukl do píšťalky rozhodčí Z. Linhart, který odpískal faul v náš prospěch a nenechal výhodu, ze které mohl profitovat již zmíněný T. Dvořák.

Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Kutnohorští udávali tempo hry a navíc červenojanovický odchovanec R. Menšík zvýšil vedení svého týmu dobře kopnutým přímým kopem z hranice šestnáctky. Za několik dalších minut nechal sudí dokončit akci, po které L. Červinka z přihrávky J. Víty vytěžil branku, i když asistent rozhodčího na čáře J. Uher signalizoval ofsajd.

Všechny naděje ještě něco udělat s výsledkem však záhy vzaly za své, když L. Hájek na polovině hřiště nepřesně nahrál J. Vítovi a z následné rychlé protiakce přišel gólový trest. Pak ještě nadšeně hrající domácí přidali pátý „zásek“ a už to i díky dalším šancím Sparty vypadalo na ještě větší debakl.

Výsledek však alespoň „kosmeticky“ upravil v poslední minutě J. Víta „angličanem“ z přímého kopu. A to ještě stejný hráč nastřelil ve druhém poločase břevno a L. Hájek nedokázal díky včasnému vyběhnutí gólmana přetavit v gól pěknou kombinaci na jeden dotek s J. Vítou a L. Červinkou.

Ze zaslouženého vítězství 5:2 se tak radovali červenojanovičtí odchovanci R. Menšík a T. Menšík, kteří jsou v Kutné Hoře už několik let na hostování.

Branky: M. Poklop 2, R. Menšík 2, M. Lambev - L. Červinka, J. Víta. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: J. Kubát (M. Lenc, T. Veselý) - L. Červinka, V. Bouma, D. Uher, T. Filip -  J. Laudát, J. Víta, J. Červinka, J. Holoubek - L. Hájek, T. Dvořák. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Hlízov - Č. Janovice (sobota 3. března od 15.30 hodin v Hlízově). (lh)