Příprava s Paběnicemi: šlo to i bez rozhodčího a ofsajdů

25. 2. 2012

Na hřišti menších rozměrů na Sokoláku v Kutné Hoře jsme odehráli přátelské utkání s Paběnicemi. Obě mužstva nastoupila ve složení 9+1, ale jak se po pěti minutách ukázalo, optimální byly sestavy 8+1.

sobota 25. února 2012 od 15 hodin
Paběnice – Červené Janovice 7:4 (3:2)

Paběnice - Červené Janovice 7:4 (3:2). Foto: Hana RýdlováPaběnice sice neměly k dispozici ani jednu z brankářských opor, ale od začátku utkání na umělé trávě bylo vidět, kdo bude mít na hřišti převahu. Hned v úvodu se ujaly vedení a v polovině poločasu skóre zvýšily. A mohly být na tom výsledkově i lépe, kdyby se několikrát nevyznamenal gólman R. Houdek.

Ale ani my jsme nebyli bez šancí. Například za stavu 1:0 šel sám na bránu J. Červinka, ale nedal. Stejný hráč se mezi střelce zapsal až před přestávkou. To napadal paběnického brankáře, který nastřelil míč do jeho nohy a od ní se míč odrazil do brány. Za několik dalších okamžiků vystřelil J. Hájek a obráncem tečovaná střela zapadla k právě tyči. A překvapivě bylo vyrovnáno. Poté ještě V. Bouma z dálky dokonce nastřelil tyč. Poslední slovo v první půli ovšem měl soupeř, když se opět ujal vedení.

Ve druhém poločase už na hrací ploše dominovaly Paběnice, což velmi brzy potvrdily dalšími dvěma přesnými trefami. A to ještě svůj tým zase několikrát mezi tyčemi podržel R. Houdek. Alespoň na chvíli zastavil v protivníka v rozletu V. Bouma ránou jako z děla, která se zatřepetala v síti. I tak Paběnice ještě přidaly dva góly a až na konci zápasu J. Hájek po přihrávce L. Červinky stanovil konečný výsledek přízemní střelou mezi nohama gólmana.

Paběnice ukázaly, kde je rozdíl mezi týmy, když dokázaly chytře hrát na jeden dotek a moc se nenaběhaly.

Férové utkání se odehrálo bez rozhodčího a bez ofsajdového pravidla.

Branky: M. Svoboda, M. Rada, M. Blažek, M. Kunášek, M. Fuksa, M. Sedláček, M. Růžička - J. Hájek 2, J. Červinka, V. Bouma.

Č. Janovice: R. Houdek - L. Červinka, V. Bouma, B. Laudát - D. Dvořák, J. Víta, D. Uher, J. Laudát - J. Červinka, J. Hájek. Hokejově střídali: J. Holoubek, T. Dvořák. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápasy: K. Hora dorost - Č. Janovice (středa 29. února od 18.30 hodin na hřišti s umělou trávou v Kutné Hoře), Hlízov - Č. Janovice (sobota 3. března od 15.30 hodin v Hlízově). (lh)