Víc než hrůza, slova trenéra mluví po dalším propadáku za vše

7. 3. 2012

Velmi příjemným sparing partnerem jsme byli rezervnímu týmu Sparty Kutná Hora v narychlo domluveném přípravném zápase na umělé trávě. „Vraždění neviňátek“ skončilo nakonec ještě milosrdným poměrem.

středa 7. března 2012 od 20 hodin
Kutná Hora B – Červené Janovice 8:1 (4:1)

Hřiště s umělou trávou v Kutné Hoře. Foto: Pavla HájkováSoupeři, který myslí na rychlý návrat do okresního přeboru a po podzimu má k tomu dobře nakročeno, nahrál už fakt, že jsme se v pracovní den nesešli v dostatečném počtu. Stejně jako před týdnem proti dorostencům Sparty nás bylo jenom deset, a to ještě M. Sýkora dorazil se zpožděním. Nastoupili jsme tak v devíti s tím, že nám Sparta na úvod půjčila dva hráče, a po deseti minutách už vypomohla pouze jedním.

Než jsme se při umělém osvětlení stačili rozkoukat, kopala se hned v první minutě penalta za ruku „hasiče“ V. Boumy na brankové čáře, ovšem zřejmě ještě málo koncentrovaný S. Lebeda překopl bránu. Kutnohorské mužstvo to ale nevyvedlo z míry a dál s lehkostí podnikalo jeden útok za druhým - vlastně po celé utkání.

Ze stále územní převahy protivník nakonec vytěžil osm branek, a to ještě spoustu dalších vyložených šancí neproměnil. Alespoň o čestný úspěch se v první půli postaral J. Víta, když za stavu 2:0 zužitkoval přihrávku sparťana Š. Trnky, který zrovna v tu dobu měl na sobě červenojanovický dres.

„Víc než hrůza,“ nebylo po dalším propadáku svých svěřenců do řeči trenéru Pavlu Krulišovi.

Ale ani jeho protějšek zrovna nejásal. „Utkání nám mnoho nedalo,“ vyjádřil se na úvod kutnohorský kouč František Onderka a po krátkém zamyšlení dodal: „Nebo trochu dalo. Vyzkoušeli jsme si aspoň, jak hrát proti soupeřům ze spodních pater tabulky, kteří na nás budou praktikovat takzvaného zanďoura.

Branky: O. Černý 3 (1x z penalty), O. Nedvěd, P. Král, S. Lebeda, Š. Trnka, T. Kácovský - J. Víta. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: R. Houdek - J. Holoubek, D. Uher, V. Bouma, M. Sýkora - L. Hájek, J. Červinka, J. Víta, L. Červinka, J. Laudát - A. Brant (postupně se vystřídali další hráči Sparty Kutná Hora B). Trenér: P. Kruliš.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (sobota 10. března od 14 hodin na Kačině). (lh)