Začátek zápasu v Hlízově se vydařil, ale konec už byl zoufalý

V úvodu přípravného utkání v Hlízově nám všechno hrálo do karet: ujali jsme se dvougólového vedení a skoro celé domácí mužstvo se hádalo s hlavním rozhodčím, přesto se z vítězství radoval právě Hlízov.

sobota 3. března 2012 od 15.30 hodin
Hlízov – Červené Janovice 4:2 (1:2)

Hízov - Červené Janovice 4:2 (1:2). Foto: Veronika Hájková„Jak jsem se už několikrát přesvědčil, fotbal hrát neumíte, a tak uspět můžete jenom bojovností a maximálním sebeobětováním,“ řekl v kabině před výkopem červenojanovický trenér Pavel Kruliš. Vyřčená slova jako by jeho svěřenci chtěli vyvrátit, a tak se pustili do soupeře s chutí a po krátké době vedli dvěma „slepenými“ góly J. Laudáta. Poprvé poslal míč do sítě levou nohou po pěkné přihrávce J. Hájka a chvíli na to využil důrazu D. Dvořáka.

Jak byl P. Kruliš blízko pravdě, se však ukázalo ve zbývajícím čase prvního poločasu a zejména po přestávce. To po podzimu první tým tabulky IV. třídy - sk. B začal být mnohem nebezpečnější a své šance dokázal proměnit. Celkem bez problémů tak otočil nepříznivý vývoj skóre a na hřišti v posledních dvaceti minutách dominoval.

„Jsem zklamaný především ze hry celé obrany,“ našel kouč na konci zápasu příčinu porážky.

Alespoň částečně spokojeným mužem z červenojanovického tábora tak mohl být autor dvou branek J. Laudát, který byl i blízko hattricku, ale svou další velkou šanci ve druhé půli už neproměnil.

Pozitivní aspoň bylo, že po dlouhé době si zase zahráli M. Sýkora a D. Sahulka. Jak „chutná“ fotbal si poprvé vyzkoušel J. Petrus z Petrovic I, který se dle svých slov spíše specializuje na futsal.

Branky: K. Němec 2, Z. Pertlíček, K. Suchý - J. Laudát 2. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, L. Hájek, M. Sýkora - D. Dvořák, J. Červinka, J. Víta, J. Holoubek, J. Laudát - J. Hájek. Střídali: T. Filip, T. Dvořák, J. Petrus, D. Sahulka, R. Houdek. Trenér: P. Kruliš.

Příští zápasy: K. Hora B - Č. Janovice (středa 7. března od 20 hodin na hřišti s umělou trávou v Kutné Hoře), Kačina - Č. Janovice (sobota 10. března od 14 hodin na Kačině). (lh)