Rozhodující trefu ve finále nasměrovala do sítě záda sudího

8. 5. 2012

Pohár, míč a diplom za druhé místo převzal od hlavního pořadatele Pavla Muchy kapitán týmu Josef Víta. Foto: Luboš HájekJak by se nám do současné sestavy hodil šikovný a tvořivý útočník jsme se přesvědčili na Memoriálu Pavla Charváta mladšího a Luboše Černého na Kačině, kde jsme v úterý 8. května obsadili druhou příčku.

Po derby v Paběnicích museli zraněními zdecimovanou sestavu doplnit tři hosté, a sice skoro třiačtyřicetiletý I. Hájek, který kopačky vytáhl snad z těch nejspodnějších pater botníku, R. Blažek ze zbraslavické rezervy a R. Menšík z kutnohorského staršího dorostu. A právě on se výraznou měrou podílel na našem postupu do finále turnaje.

Fotbalové klání na Den vítězství pro nás začalo dobře už při rozlosování. Kapitán mužstva J. Víta měl šťastnou ruku, a tak jsme měli na úvod nejpříjemnějšího soupeře, jakého jsme si mohli přát. Z trojlístku Kačina, Nové Dvory a Záboří nad Labem jsme „vyfasovali“ pořádající oddíl.

Systém turnaje byl jednoduchý. Kdo zvítězil v prvním utkání, postoupil do finále, poražené celky si zahrály o třetí místo. Všechny duely se hrály 2x 20 minut za řízení tří delegovaných rozhodčích.

Kačina – Červené Janovice 1:2 (0:1)

Výraznou postavou tohoto utkání byl R. Menšík, který v první půli vstřelil gól a po přestávce se po faulu na něj kopala penalta, jejímž úspěšným exekutorem byl J. Víta. Po většinu času jsme měli hru pod kontrolou, přesto jsme se v závěrečných pěti minutách trochu strachovali o výsledek, když soupeř vstřelil kontaktní branku. Ovšem až tak dramatické to nebylo.

Finále: Nové Dvory – Červené Janovice 2:0 (1:0)

Účastník okresního přeboru potvrdil roli favorita. Brzy si vytvořil územní převahu, ale skórovat mu pomohl až hlavní rozhodčí M. Semirád. Ten se nestačil uhnout střele V. Trpišovského a proti zády tečovanému pokusu neměl brankář R. Houdek vůbec žádnou šanci. „To je ale výběr místa,“ poznamenal vzápětí na adresu sudího hrající trenér Radek Vavřina. Ve druhém poločase přidaly Nové Dvory další branku, ovšem bez šancí na vyrovnání jsme rozhodně nezůstali. Povedly se nám dvě brejkové situace, ale R. Menšík ani J. Víta síť nerozvlnili.

Č. Janovice: R. Houdek - J. Holoubek, V. Bouma, D. Uher, R. Blažek - L. Červinka, L. Hájek, J. Víta, J. Červina - R. Vavřina, R. Menšík. Střídali: T. Dvořák, I. Hájek, M. Valenta. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Rozhodčí: M. Semirád (Malín) - Z. Volf (Horky), V. Müller (Chotusice).

Zbývající výsledky turnaje: Nové Dvory - Záboří nad Labem 0:0 (na penalty 4:3), Kačina - Záboří nad Labem 0:1 (0:1) - zápas o 3. místo.

Pořadí: 1. Nové Dvory, 2. Červené Janovice, 3. Záboří nad Labem, 4. Kačina.

Individuální ocenění: Milan Rohlíček (Záboří nad Labem) - nejlepší brankář, Lukáš Zelený (Nové Dvory) - nejlepší obránce, Pavel Kopecký (Kačina) - nejlepší záložník, Robert Menšík (Červené Janovice) - nejlepší útočník. (lh)

Stříbrný červenojanovický tým na Memoriálu Pavla Charváta ml. a Luboše Černého na Kačině. Foto: Šárka Boumová