Co byla platná stálá územní převaha, když se nedařilo zakončení

13. 10. 2012

Hodně se trápili červenojanovičtí fotbalisté v utkání s křesetickou rezervou. Od úvodních minut si sice vytvořili stálou územní převahu, ovšem finální řešení brankových příležitostí vůbec nezvládali.

sobota 13. října od 16.00 hodin
Červené Janovice – Křesetice B 1:0 (0:0)

Sokol Červené Janovice - Rozvoj Křesetice B 1:0 (0:0). Foto: Jana VyčítalováHosté začali zápas v deseti, i když další hráče k dispozici měli. Podrželi však místo v základní sestavě opozdilci J. Pokornému, který nastoupil zhruba deset minut po úvodním výkopu. V té době už favorizovaný tým dobýval křesetickou bránu, ovšem dlouho bez úspěchu. Dvakrát to velmi utěšenými střelami zkoušel například obránce B. Laudát, ale na brankáře Č. Urbánka nevyzrál, stejně jako většina jeho spoluhráčů ze záložní a útočné řady.

S přibývajícími minutami se na kopačky domácích navíc vkrádala nervozita, neboť vývoj utkání nebyl podle jejich představ. Vzhledem k postavení obou celků v tabulce se totiž všeobecně očekávalo povinné vítězství Červených Janovic, k čemuž měla přispět i skutečnost, že křesetické áčko nastoupilo v okresním přeboru ve stejný čas v Lorci, kde s kutnohorskou rezervou nakonec prohrálo 0:2.

První poločas rozhodně nezastihl červenojanovické fotbalisty v dobré pohodě a měli dost starostí sami se sebou, což těsně před přestávkou dokazovalo několik slovních výstupů. A to ještě mohl být R. Vavřina rád, že za „mířený“ faul po špatném verdiktu hlavního rozhodčího Z. Linharta viděl jen žlutou kartu.

Na začátku druhé půle to mohlo být s domácí družinou ještě horší, protože ve vyložené šanci se ocitl L. Stárek, ovšem gólman M. Valenta předvedl zřejmě v klíčovém okamžiku celého zápasu bravurní zákrok, díky němuž s vypětím všech sil vytěsnil míč na rohový kop.

Svěřenci trenéra S. Daňka si tak mohli zhluboka oddechnout a za několik dalších minut se už právě oni konečně radovali ze vstřelené branky, když vyšla osvědčená spolupráce J. Víty a R. Vavřiny. Prvně jmenovaný rozehrál v 57. minutě přímý kop ze zhruba poloviny hřiště a druhý jmenovaný prodloužil míč hlavou do sítě.

Kdo si myslel, že po první změně skóre přijde gólový příděl do křesetické svatyně, ten se mýlil. Hosté přečkali další útoky opět bez pohromy a naopak sami se snažili být nebezpeční. Chvílemi se jim to dařilo, vytvořili v šestnáctce soupeře několik ošemetných situací, a tak si červenojanovičtí hráči nemohli být až do závěrečného hvizdu rozhodčího Z. Linharta ničím jisti.

Nakonec i za dohledu pozorovatelů z Močovic nejtěsnější výhru uhájili, ovšem sami věděli, že to tentokrát z jejich pohledu nebyla vůbec žádná sláva. „Tři body a opět s nulou jsou doma, to se počítá,“ mohla tak zaznít jediná potěšitelná věta.

„Naše hra nevypadala z lajny snad ani tak špatně, ale koncovka a finální řešení gólových akcí, to byla hrůza. Musíme se ze zápasu poučit a co nejrychleji na něj zapomenout,“ podotkl trenér Sokola Červené Janovice Stanislav Daněk.

Branka: 57. R. Vavřina. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: T. Filip, J. Petrus, J. Holoubek. Přípravený byl: R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Malín B - Č. Janovice (neděle 21. října od 15.30 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 8. kola IV. třídy, sk. B: Zruč nad Sázavou B - Suchdol C 7:0, Štrampouch - Malín B 4:3, Soběšín - Miskovice 0:1, Zbýšov B - Malešov B 6:0, Zbraslavice B - Močovice 4:2. (lh)