Derby ve Zbraslavicích dopadlo po třech měsících úplně stejně

16. 9. 2012

Neporazitelnost a nejvyšší příčku v tabulce udrželi fotbalisté Červených Janovic i po prvním utkání venku. Po remíze ve Zbraslavicích jim k tomu ale pomohl fakt, že dosud stoprocentní Močovice měly o víkendu volno.

neděle 16. září 2012 od 16.30 hodin
Zbraslavice B – Červené Janovice 2:2 (2:2)

Sokol Zbraslavice B - Sokol Červené Janovice 2:2 (2:2). Foto: MaKdo před zhruba třemi měsíci viděl ve Zbraslavicích ještě třetitřídní souboj těchto týmů, musel si i nyní připadat na hodně podobném fotbale. I tentokrát se hosté dvakrát ujali vedení, o které však záhy přišli.

Jestliže v polovině června těžily Červené Janovice ze spolupráce J. Víty a L. Menšíka, teď to dokonale vyšlo J. Červinkovi a R. Vavřinovi, kteří si vyměnili krásné gólové přihrávky. Nejdříve R. Vavřina posadil ve 12. minutě míč na hlavu J. Červinky a ten mu to ještě do konce prvního poločasu vrátil. Střelce druhé branky vyzval ke skórování hezkým centrem i J. Víta, avšak balon po povedené hlavičce těsně přeletěl zbraslavickou svatyni.

Na oba červenojanovické střelecké zápisy dokázaly Zbraslavice najít odpověď: R. Mičke nejdříve využil toho, že střelu P. Herčíka neudržel brankář M. Valenta v rukavicích, a z dorážky pohodlně skóroval, aby pak těsně před poločasovou přestávkou z přímého kopu nádherně poslal míč pod "klacek".

Zatímco v prvním poločase měli za dohledu početné skupiny diváků z Červených Janovic i pozorovatelů z Močovic více ze hry hosté, po změně stran se chopili větší aktivity zbraslavičtí fotbalisté. V útočné fázi byli mnohem nebezpečnější, ovšem na již velmi pozorně a dobře chytajícího červenojanovického gólmana si nepřišli. Naopak deset minut před koncem na druhé straně hřiště ještě z brejku nepříjemně zahrozil J. Červinka, ale nerozhodný výsledek 2:2 se už nezměnil.

„Získaný bod je z tohoto zápasu jediné pozitivum,“ konstatoval po utkání Stanislav Daněk, trenér Sokola Červené Janovice, který tak dal najevo nespokojenost s výkonem svých svěřenců především ve druhém poločase.

Branky: R. Mičke 2 - J. Červinka, R. Vavřina. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Rada, B. Laudát - L. Červinka, D. Uher, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: T. Filip, M. Liberský. Připraveni byli: F. Zoufalý, J. Holoubek, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Zruč n. S. B (sobota 22. září od 16.30 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 4. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Malín B 3:3, Soběšín - Křesetice B 4:1, Zruč n. S. B - Štrampouch 9:2, Malešov B - Suchdol C 0:3, Zbýšov B - Miskovice 2:2. (lh)