Duel se Suchdolem C připomínal spíš únorovou zimní přípravu

27. 10. 2012

Na říjen nečekaně zimní, ale meteorology avizované počasí prověřilo ve vzájemném mistrovském utkání fotbalisty Červených Janovic a Suchdola C. Hrát se jim moc nechtělo, ale rozhodčí terén uznal za regulérní.

sobota 27. října 2012 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Suchdol C 4:0 (1:0)

Sokol Červené Janovice - Sokol Družba Suchdol C 4:0 (1:0). Foto: Jana VyčítalováSněhem zasypávané hřiště a nepříjemný vítr dělal od začátku utkání méně problémů domácímu mužstvu, které se usadilo na polovině soupeře a trpělivě dobývalo bránu. Takový scénář se vlastně dal i očekávat, neboť proti sobě nastoupily týmy z opačných pólů tabulky.

Nicméně stará fotbalová pravda říká, že těžký terén smazává výkonnostní rozdíly, a tak červenojanovičtí hráči byli jistě rádi, že se celkem brzy ujali díky přesné střele R. Vavřiny vedení.

Do poločasové přestávky měli dále hru pod kontrolou a zatrnulo jim jen jednou, když po nedorozumění obránců B. Laudáta a V. Boumy postupoval suchdolský útočník sám na brankáře M. Valentu, ale nakonec vůbec nenasměroval míč mezi tyče.

Velmi podobný průběh měla i druhá půle. Červenojanovičtí fotbalisté se tlačili do zakončení s cílem navýšit skóre a definitivně rozhodnout o povinném tříbodovém zisku. A byli úspěšní. Vědět o sobě dal zejména J. Červinka, který v krátkém sledu dvakrát rozvlnil síť po střelách svou slabší, levou nohou.

Přestože se hrálo na velmi těžkém terénu, předvedli domácí i na sněhu několik kombinačních akcí. Někdy to sice bylo takzvaně na hraně a zdálo se být jednodušší poslat míč dopředu, jak své svěřence i nabádal trenér S. Daněk, ale na druhou stranu se na to nechalo dívat a nešlo jen o nakopávanou.

Nejproduktivnějším mužem zápasu se stal červenojanovický náhradní brankář R. Houdek. Vzhledem k absenci několika spoluhráčů nastoupil na posledních pět minut na pravý kraj zálohy a ještě se stačil zapsat do listiny střelců, když zkušeně placírkou uklidil míč podél padajícího suchdolského gólmana do brány. Svou vůbec první trefou za chlapy v jednadvaceti letech navýšil konečné skóre na rozdíl čtyř branek.

To předstoper T. Filip neměl jen fotbalové starosti. Okolnosti ho přinutily, aby se v úvodu druhého poločasu nechal vystřídat. Kvůli „psímu počasí“ totiž ve vesnici došlo k přerušení dodávky elektřiny zrovna v době, kdy Filipovi měli doma roztopený „bublající“ kotel. A protože nemohlo fungovat elektrické čerpadlo, problém byl rázem na světě…

Nyní se už mohou všichni červenojanovičtí fotbalisté soustředit na „zápas podzimu" v Močovicích, kam v sobotu 3. listopadu pojedou s vizitkou neporaženého týmu, který navíc už šest utkání v řadě neinkasoval.

Branky: J. Červinka 2, R. Vavřina, R. Houdek. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: D. Uher, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Močovice - Č. Janovice (sobota 3. listopadu od 14.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 10. kola IV. třídy, sk. B: Štrampouch - Močovice 2:3, Zruč nad Sázavou B - Miskovice 4:1, Soběšín - Malešov B 2:2, Zbýšov B - Nepoměřice 2:2, Křesetice B - Malín B 3:2. (lh)