Gól inkasovaný po dlouhých 623 minutách nebolel

3. 11. 2012

Utkání pravdy čekalo fotbalové mužstvo Červených Janovic v Močovicích. Jako lídr tabulky se tam totiž utkalo s týmem, který mu v tabulce nejvíce „dýchal na záda“.

sobota 3. listopadu 2012 od 14.00 hodin
Močovice – Červené Janovice 1:3 (1:2)

Sokol Močovice - Sokol Červené Janovice 1:3 (1:2). Foto: PavlaK vidění tak byl duel dvou největších aspirantů na postup do třetí třídy, kterou po minulé sezoně shodně opustili. A je známo, že oba celky se přáním rychlého návratu do vyšší okresní soutěže nijak netají.

I když domácí neponechali nic náhodě a na soupeře se dobře připravovali, vždyť ho za podzimní část sezony viděli v akci třikrát (ve Zbraslavicích, s Křeseticemi a v Malíně), více radosti přinesl tahák kola hostujícímu kolektivu. Ten do Močovic přijel s vizitkou neporaženého týmu, který navíc 585 minut neinkasoval.

Početná divácká kulisa dlouho na gól nečekala, ovšem úvodní trefa většinu přihlížejících zarmoutila. Střeleckou formu z poslední doby totiž potvrdil červenojanovický J. Červinka, který pohotově dokončil vyloženou šanci J. Víty.

Když za několik málo dalších minut rozvlnil šikovnou tečí míčem síť osvědčený kanonýr R. Vavřina po centrovaném přímém kopu J. Víty, musel močovický trenér na své svěřence hodně zvýšit hlas a střídáním neváhal udělat změnu v sestavě.

Dalo by se říct, že se to neminulo účinkem, neboť po 623 minutách Červené Janovice inkasovaly, když se o přerušení úctyhodné série postaral v 38. minutě M. Kňourek, který měl dobrou příležitost už chvíli předtím, ale zamířil jen těsně vedle brány M. Valenty.

Gól do kabin mohl pro Močovice znamenat psychickou vzpruhu do druhého poločasu, ovšem překvapivě se tak nestalo. Domácí fotbalisté se ke své škodě začali soustředit na výkon hlavního rozhodčího M. Rezlera st., hra se začala takzvaně kouskovat, což samozřejmě vyhovovalo hostujícímu týmu.

Navíc se z přímého kopu velmi hezky přes zeď trefil R. Vavřina a už v té době to vypadalo, že červenojanovičtí hráči si další vítězství vzít nenechají. Soustředěným výkonem v obraně se jim to také nakonec bez problémů povedlo, protože soupeře již do vážnější šance nepustili.

Po skončení utkání se viditelně ulevilo trenérovi Sokola Červené Janovice S. Daňkovi, který převzal tým na začátku sezony. „Od té doby jsem zestárl nejméně o deset let, ale na druhou stranu mě ty příjemnější chvíle zase omladily, tak se to snad nějak vyrovnává,“ usmíval se třiašedesátiletý úspěšný kouč.

Branky: M. Kňourek - R. Vavřina 2, J. Červinka. Rozhodčí: M. Rezler st. (Malín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Připraveni byli: J. Holoubek, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Miskovice (sobota 10. listopadu od 14.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 11. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Štrampouch 5:2, Nepoměřice - Soběšín 4:0, Suchdol C - Křesetice B 3:2, Malešov B - Zbraslavice B 1:3, Malín B - Zbýšov B 2:2. (lh)