Hra v oslabení se v Miskovicích dařila lépe než v plném počtu

8. 6. 2013

Kdyby sezona skončila už po utkání v Suchdole, brali by to fotbalisté Červených Janovic všemi deseti. Takhle museli po prohře s Močovicemi překousnout hned o den později další porážku, a sice na hřišti Miskovic.

sobota 8. června 2013 od 17.00 hodin
Miskovice – Červené Janovice 4:1 (1:0)

SK FK Miskovice - Sokol Červené Janovice 4:1 (1:0). Foto: Jana VyčítalováGólovému výprasku předcházely potíže dát vůbec dohromady základní jedenáctku. To se povedlo až na začátku druhého poločasu, kdy červenojanovickou sestavu doplnil další fotbalista z „depozitáře“, třiačtyřicetiletý O. Menšík.

Z pohledu trenéra S. Daňka to ale bylo možná na škodu. Určitě tím neměl na mysli výkon svého svěřence, který si připsal premiérový start v mistrovské sezoně, či spíše v několika sezonách, ale skutečnost, že celý tým pak už tolik nebojoval.

V první půli si domácí mužstvo vytvořilo jednogólový náskok, když chybu obránce B. Laudáta potrestal J. Chvála. Brankou zaváněla i riskantní malá domů F. Zoufalého, kterou brankář M. Valenta nohou promáchl, ale míč naštěstí proletěl těsně vedle tyče a skončil v zámezí.

Vzhledem k tomu, že hosté hráli do kopce a pouze v deseti, byl pro ně dílčí výsledek přijatelný a chtěli ho po přestávce zvrátit ve svůj prospěch. Začali aktivně, ale narazili až na příliš tvrdou hru soupeře, kterou mu rozhodčí L. Kracík toleroval. Například zákrok R. Krejzy zezadu na M. Liberského byl minimálně na žlutou kartu.

Právě ze standardních situací po sérii faulů okolo miskovické šestnáctky měli červenojanovičtí fotbalisté ideální možnost alespoň vyrovnat, ovšem za povedený by se nechal označit jenom projektil F. Zoufalého, který skončil těsně nad bránou.

Na nepřesné verdikty sudího hosté doplatili před naplněním hodiny hry. Přestože L. Hájek zasáhl ve vlastním pokutovém území míč podpažím, pískala se penalta, s níž miskovický kanonýr O. Štěpán neměl vůbec žádný problém a poslal svůj tým do dvougólového náskoku. „Když už chtěl písknout pokutový kop, tak to měl udělat pár minut předtím, kdy jsem v šanci přidržel Jirku Chválu,“ podotkl na adresu rozhodčího Luboš Hájek.

Od té chvíle plně převzaly režii zápasu Miskovice. Měly větší chuť po dalších gólech a hlavně hrály jednoduše. Na malém a velmi hrbolatém hřišti, které by si zasloužilo inspekční návštěvu z okresního fotbalového svazu, se moc prostoru ke kombinaci nenašlo, a tak mnohem účinnější byla nakopávaná dlouhých balonů. A právě to domácí borci uměli a využili toho.

Bez větších problémů přidali další dvě branky, a uštědřili tak lídrovi tabulky nejvýraznější porážku v letošní sezoně. Hosté v závěru utkání zaznamenali alespoň čestný úspěch, když penaltu za faul - nefaul na L. Červinku proměnil s přehledem V. Bouma. Ten tak poděkoval za kapitánskou pásku, kterou si na ruku navlékl za nemocného J. Vítu.

„Na takovém hřišti bylo těžké chodit, natož pak běhat a hrát fotbal,“ zastal se svých svěřenců červenojanovický trenér Stanislav Daněk, i když si byl vědom, že stav hrací plochy poznamenaný dlouhodobým řáděním krtků byl samozřejmě pro obě mužstva stejný.

Branky: 18. J. Chvála, 56. O. Štěpán z penalty, 78. M. Kruliš, 85. O. Štěpán - 87. V. Bouma z penalty. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Hájek, M. Liberský - J. Červinka, O. Menšík. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Malešov B - Č. Janovice (neděle 16. června od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 25. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Zbýšov B 3:3, Nepoměřice - Zbraslavice B 2:3, Močovice - Křesetice B 2:1, Suchdol C - Malín B 1:2, Malešov B - Zruč nad Sázavou B 0:3. (lh)