Na konci cesty z pralesní ligy se trenér ocitl nad hlavami hráčů

16. 6. 2013

Téměř tři měsíce čekali fotbalisté Červených Janovic na dohrávku březnového duelu v Malešově, který se na začátku jarní části mistrovské sezony nemohl uskutečnit kvůli nezpůsobilému terénu.

neděle 16. června 2013 od 17.00 hodin
Malešov B – Červené Janovice 1:3 (1:2)

SK Malešov B - Sokol Červené Janovice 1:3 (1:2). Foto: Jana VyčíZatímco v původním termínu by zápas vzhledem k boji červenojanovického mužstva o postup do III. třídy měl jistě náboj, derniéra byla za slunečného počasí pro oba celky už pohodovou záležitostí, neboť de facto nebylo o co hrát.

Hosté si návrat do vyšší soutěže zajistili v předstihu, a tak alespoň chtěli zapomenout na dvě minulé porážky s Močovicemi a Miskovicemi. A dařilo se jim to. Do dvacáté minuty se ujali dvoubrankového vedení. Nejdřív R. Houdek, který jako náhradní brankář nastoupil v poli, přiměl protihráče k vlastnímu gólu a pak se po přihrávce J. Víty napodruhé střelecky prosadil F. Zoufalý, který si míč nabil o tyčku.

Domácí kolektiv se v první půli do šance skoro vůbec nedostal, o to s větší chutí proto využil před uplynutím půlhodiny hry příležitost, kterou jim svým nedorozuměním nabídli J. Hájek a V. Bouma, a kontaktní branka F. Vostrého byla na světě.

Ani ve druhém poločase se dění na hřišti moc nezměnilo. Panovaly klid a pohoda, jen útočníci malešovské rezervy začali být nebezpečnější, a tak i gólman M. Valenta měl o něco více práce. Svatyni ale vyjma dvou složitějších zákroků bezpečně uhájil, a tak v závěru utkání mohl na druhé straně hrací plochy sledovat dalšího parádního vlastence, na který soupeři přihrál L. Červinka.

Krátce poté zazněl závěrečný hvizd rozhodčího P. Jelínka. To byl zároveň signál, aby červenojanovičtí hráči po podání ruky soupeři uchopili svého trenéra S. Daňka a pořádným hobla mu vyjádřili poděkovaní, že to s nimi po celou sezonu vydržel a zasloužil se o postup do III. třídy.

Samotná oslava je naplánována na sobotu 22. června se srazem v 16 hodin na hřišti v Červených Janovicích. „Kdo může, ať přijde už v půl třetí. Zahrajeme si fotbal,“ upozornil spoluhráče Radek Vavřina.

Branky: F. Vostrý - vlastní, F. Zoufalý, vlastní. Rozhodčí: P. Jelínek (Rataje n. S.). Č. Janovice:  M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, D. Uher - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Hájek, M. Liberský - J. Víta, R. Houdek. Střídali: T. Filip, M. Ptáček, B. Čochnář. Trenér: S. Daněk.

Ostatní výsledky zápasů 14. kola IV. třídy, sk. B: Zbýšov B - Zbraslavice B 0:0, Soběšín - Zruč nad Sázavou B 1:8, Nepoměřice - Štrampouch 2:1, Miskovice - Malín B 2:7, Močovice - Suchdol C 3:1.

Výsledky zápasů 26. kola IV. třídy, sk. B: Malín B - Močovice 3:4, Zruč nad Sázavou B - Nepoměřice 6:0, Štrampouch - Malešov B 5:2, Zbraslavice B - Soběšín 3:0, Křesetice B - Miskovice 0:2, Zbýšov B - Suchdol C 3:3. (lh)