Papírový favorit se nemohl dočkat konce prvomájové dohrávky

1. 5. 2013

Jen ku prospěchu celého mužstva došlo před prvomájovou dohrávkou patnáctého kola na Kozelplace v Nepoměřicích k pročištění atmosféry a nálady v šatně fotbalistů Červených Janovic.

středa 1. května 2013 od 17 hodin
Nepoměřice – Červené Janovice 1:2 (0:2)

SK Nepoměřice - Sokol Červené Janovice 1:2 (0:2). Foto: Josef HájekTým totiž vzal po dotazu trenéra S. Daňka jednohlasně na milost hříšníka ze Zruče nad Sázavou J. Červinku a po jednozápasovém interním trestu ho opět vyslal do boje. Hlavně v prvním poločase bylo na hrotovém útočníkovi vidět, že má do fotbalu zase chuť.

Dobré pohodě před utkáním prospělo i oficiální oznámení o rozšíření realizačního týmu s uvedením L. Kacafírka do funkce vedoucího mužstva a nepřítomného F. Bednáře jako asistenta trenéra.

Základy povinného vítězství na hřišti předposledních Nepoměřic postavili červenojanovičtí fotbalisté především v první půli, kdy bez větších problémů docílili dvou branek. Nejdříve se z protiútoku po asistenci R. Vavřiny přesně a hezky trefil J. Víta a těsně před poločasovou přestávkou se po přímém kopu V. Boumy a zádové přihrávce od J. Červinky zapsal mezi střelce i zcela osamocený R. Vavřina.

O tom, že výkony domácího celku neodpovídají postavení v tabulce, se lídr IV. třídy přesvědčil v náznacích už v prvním dějství a naplno po změně stran. Hned z první akce nastřelil J. Tvrdý tyčku. Byl to právě on, kdo červenojanovickým fotbalistům ve vzkazníku na jejich klubových webových stránkách slíbil, že nedostanou nic zadarmo. A měl pravdu.

Nepoměřičtí hráči vycítili šanci a vrhli všechny síly do útoku. Hosté sice ještě několikrát zahrozili, zejména po střelách F. Zoufalého, R. Vavřiny či J. Švorce, ale daleko aktivnější byl jejich soupeř, a tak se brankář M. Valenta opravdu měl co ohánět. S vydatnou pomocí svých spoluhráčů dlouho držel čisté konto, až přišla penalta, kterou rozhodčí O. Jonáš odpískal po souboji R. Vavřiny s J. Nouzákem.

Pokutový kop bezpečně proměnil v kontaktní branku M. Culka, a tak se pět minut před koncem zápasu už bez zraněného červenojanovického obránce B. Laudáta schylovalo k dramatu. To nakonec mělo šťastný konec pro papírového favorita, který byl za naplnění hrací doby a závěrečný hvizd sudího velmi rád.

Branky: M. Culka z penalty - J. Víta, R. Vavřina. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: J. Hájek, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Zbýšov B - Č. Janovice (neděle 5. května od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 15. kola IV. třídy, sk. B: Zruč nad Sázavou B - Zbraslavice B 4:1, Štrampouch - Soběšín 3:1, Močovice - Zbýšov B 6:0, Suchdol C - Miskovice 0:2, Křesetice B - Malešov B 6:2. (lh)