Po vydatných deštích se s Močovicemi muselo hrát v Hlízově

7. 6. 2013

Na skvěle střiženém pažitu v Hlízově odehráli fotbalisté Červených Janovic dohrávku odloženého zápasu s Močovicemi. Doma hrát nemohli, neboť terén byl po předchozích vydatných deštích stále podmáčený.

pátek 7. června 2013 od 18.30 hodin
Červené Janovice – Močovice 0:1 (0:0)

Sokol Červené Janovice – Sokol Močovice 0:1 (0:0). Foto: Jana VyčítalováPo minulém zápase v Suchdole jistý vítěz IV. třídy měl velké problémy se sestavou. Kromě jiných čtyř hráčů nemohl nastoupit ani kanonýr R. Vavřina, jemuž za „pohádku“ o pánském přirození zastavila disciplinární komise činnost na čtyři soutěžní utkání nepodmíněně.

Například na obou stranách záložní linie tak museli v základní sestavě zaskočit brankář M. Valenta, jehož mezi tyčemi nahradil R. Houdek, a M. Pokorný, pro kterého to byl první letošní jarní start a celkově druhý v této sezoně. V úvodní čtvrthodině si navíc zranění obnovil J. Rada, a tak bylo jasné, že jakýkoliv bodový zisk by se z pohledu „domácích“ nechal považovat za úspěch.

Močovice vycítily velkou šanci na výhru a chopily se aktivity. Ani pozorovatelům z Miskovic neuniklo, že byly po celý zápas lepším týmem, ale bezbrankový výsledek k radosti červenojanovického mužstva dlouho odolával. V jednom případě mu hodně pomohla tyč, která zastavila povedenou střelu T. Vetešníka.

S blížícím se závěrem utkání tlak hostů sílil a přinesl zasloužené „ovoce“. Když už to vypadalo, že na soustředěnou červenojanovickou obranu nebude nic platit, napřáhl v 87. minutě asi z dvaceti metrů močovický kapitán R. Topinka ml. a nepříjemnou přízemní střelou k tyči poslal míč za záda brankáře M. Valenty, který si po prvních pětačtyřiceti minutách vyměnil post s R. Houdkem.

Nejtěsnějším vítězstvím si tak čtvrtý tým tabulky udržel dvě kola před koncem sezony alespoň teoretickou naději na postup do III. třídy z druhého místa. Mnohem větší šanci v tomto smyslu ale má zručská rezerva s pětibodovým náskokem právě před Močovicemi. Ovšem ve hře jsou stále i Zbraslavice B.

A na závěr ještě jedna pikantnost z pohledu Červených Janovic, která rovněž dokumentovala potíže se sestavou: do „zbraně" musel být vůbec poprvé v mistrovském ročníku 2012/2013 povolán téměř čtyřiačtyřicetiletý matador M. Sýkora, který do utkání s Močovicemi zasáhl ve druhém poločase.

Branka: R. Topinka ml. Rozhodčí: E. Herda (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Rada, B. Laudát - M. Pokorný, F. Zoufalý, T. Dvořák, R. Houdek - J. Víta, J. Červinka. Střídali: D. Uher, M. Sýkora. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Miskovice - Č. Janovice (sobota 8. června od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 24. kola IV. třídy, sk. B: Štrampouch - Miskovice 2:3, Soběšín - Nepoměřice 1:2, Zbýšov B - Malín B 3:1, Křesetice B - Suchdol C 4:0, Zbraslavice B - Malešov B 3:0. (lh)