Po zručském výpadku následovala šťastná výhra a desátá nula

27. 4. 2013

Co s lídrem tabulky IV. třídy udělá první porážka v soutěži? Na to měl dát odpověď duel červenojanovických fotbalistů se Štrampouchem. Nutno podotknout, že v domácí kabině byla velmi napjatá atmosféra.

sobota 27. dubna 2013 od 17 hodin
Červené Janovice – Štrampouch 1:0 (1:0)

Sokol Červené Janovice - FK Ajax Štrampouch 1:0 (1:0). Foto: Jana VyčítalováČervenojanovičtí hráči si moc dobře uvědomovali, že po fiasku ve Zruči nad Sázavou by následující zaváhání mohlo ohrozit jejich spanilou jízdu za postupem do III. třídy, a tak kromě soupeře bojovali také s vlastní psychikou.

Po zručském extempore, kdy nechal spoluhráče ve štychu, už u toho nebyl útočník J. Červinka, kterého trenér S. Daněk podle očekávání nepostavil do základní sestavy, ba dokonce ho nezařadil ani mezi náhradníky.

Štrampouch se v Červených Janovicích předvedl ve velmi dobrém světle a hlavně v prvním poločase byl lepším týmem a domácímu kolektivu dost „zatápěl“. Na druhou stranu však zpočátku zbytečně ztrácel před vlastní šestnáctkou balon, čehož červenojanovičtí hráči nedokázali využít - například R. Vavřina líznul míčem břevno.

Z pohledu lídra soutěže se v 36. minutě ujala až lehce tečovaná trefa pravého obránce L. Hájka, který si naběhl na odražený míč a z hranice šestnáctky našel přízemní střelou skulinu mezi gólmanem a tyčkou.

Díky tomuto vedení se o poločasové přestávce přece jenom objevily v domácí kabině úsměvy ve tvářích fotbalistů i trenéra, ale bylo jasné, že je čeká ještě náročných pětačtyřicet minut. A to se také potvrdilo.

Soupeř neustále „kousal“ a měl evidentní snahu vyrovnat, naopak domácí tým chtěl udržet své vedení a raději ho pojistit. K tomu měl nejblíže kapitán J. Víta, ovšem svůj brejk nedotáhl do úspěšného konce, a přesně nezamířil ani náhradník J. Hájek.

Protože se skóre do závěru zápasu už ani na jedné straně nezměnilo, červenojanovické mužstvo se šťastnou výhrou oklepalo z první porážky v soutěži a jako bonus přidalo desáté (z šestnácti) utkání bez inkasované branky!

Branka: 36. L. Hájek. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, M. Liberský. Střídali: J. Hájek, D. Uher. Připraven byl: T. Dvořák. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice (středa 1. května od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 19. kola IV. třídy, sk B: Miskovice - Malešov B 2:2, Močovice - Nepoměřice 2:0, Suchdol C - Soběšín 1:2, Malín B - Zbraslavice B 3:4, Křesetice B - Zruč nad Sázavou B 2:5. (lh)