Počáteční nervozita byla zbytečná, první krok se povedl

25. 8. 2012

Očekávaný start ve IV. třídě mají úspěšně za sebou červenojanovičtí fotbalisté. O tom, že byl úspěšný, rozhodli zejména v prvním poločase, jenž se jim vydařil na jedničku s hvězdičkou.

sobota 25. srpna 2012 od 17 hodin
Červené Janovice – Malešov B 3:0 (3:0)

Sokol Červené Janovice - SK Malešov B 3:0 (3:0). Foto: Jan LaudátPřes lehkou nervozitu, kterou umocňovala skutečnost, že k zápasu nebyl delegován žádný rozhodčí, začali domácí ve velkém stylu a prakticky od úvodních minut se hrálo na jednu bránu. Už do první čtvrthodiny vyústil tlak Červených Janovic ve dva góly - jako první se do střelecké listiny zapsal L. Hájek po přihrávce J. Víty a za pár okamžiků později v závaru před soupeřovou bránou správně nastavil kopačku a podrážkou skóroval J. Červinka. Postupem času přišly po dobrých kombinačních akcích i další šance, ale míč v síti skončil už pouze jednou, když J. Víta našel z přímého kopu hlavičkujícího R. Vavřinu.

Podstatně slabší byl ze strany červenojanovických fotbalistů druhý poločas. Malešovská rezerva sice hru vyrovnala, ovšem do zakončení se příliš nedostávala, a tak domácí i přes již oproti první půli povadlý výkon - vytratila se přesná kombinace i pohyb po hrací ploše - vítězství v pohodě uhájili. „Kvůli hře předvedené po přestávce jste spadli ze třetí třídy,“ upozornil po skončení duelu své svěřence trenér Stanislav Daněk.

Hnacím motorem pro červenojanovické fotbalisty bude v nové sezoně nejen vidina rychlého návratu do třetí třídy, ale také motivace od starosty obce Miroslava Ptáčka. Toto totiž napsal v týdnu jednomu z hráčů Luboši Hájkovi: Samozřejmě jsem si všimnul nadějných výsledků v přípravě, a tak jsem uzavřel sázku. Jestliže bude v posledním zápase již rozhodnuto o postupu Janovic zpět do III. třídy, na 20 minut nastupuji s Bohoušem Čochnářem na hřiště a kupuji sud piva! Tak se snažte. :-)

Velké poděkovaní si už před výkopem sobotního duelu zasloužil Pavel Kruliš, jeden z účastníků tenisového turnaje, který se v místním sportovním areálu po celý den konal. Při neúčasti nedelegovaného sudího se bez velkého přemlouvání ujal rozhodcovské píšťalky a odřídil utkání s přehledem a bez problémů!

Branky: 8. L. Hájek, 15. J. Červinka, 35. R. Vavřina. Rozhodčí: P. Kruliš (Kutná Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - F. Zoufalý, V. Bouma, J. Rada, B. Laudát - L. Hájek, D. Uher, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: T. Filip, J. Laudát, M. Liberský. Připraveni byli: J. Holoubek, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Nepoměřice (sobota 1. září od 17 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 1. kola IV. třídy, sk. B: Zbraslavice B - Zbýšov B 2:1, Zruč n. S. B - Soběšín 9:0, Štrampouch - Nepoměřice 3:1, Malín B - Miskovice 0:4, Suchdol C - Močovice 0:1. (lh)