První porážka v soutěži hraničila s ostudou v závěru zápasu

20. 4. 2013

Až v patnáctém duelu poznali hořkost porážky ve IV. třídě červenojanovičtí fotbalisté. Parádní série, při níž po sestupu z „troky“ získali krásných čtyřicet bodů, skončila na hřišti ve Zruči nad Sázavou.

sobota 20. dubna 2013 od 17 hodin
Zruč nad Sázavou B – Červené Janovice 2:0 (1:0)

Jiskra Zruč nad Sázavou B - Sokol Červené Janovice 2:0 (1:0). Foto: Josef TůmaOčekávaný souboj dvou lídrů soutěže však zpočátku vypadal, jako kdyby spíš hrály celky z opačného pólu tabulky. Domácí i hosté totiž měli potíže se sestavou, a proto byli nakonec rádi, že dali dohromady alespoň základní jedenáctku.

O osudu utkání hodně napověděla penalta, kterou po dvaceti odehraných minutách po kontaktu T. Filipa s protihráčem odpískal rozhodčí M. Rezler ve prospěch zručské rezervy, čímž dost zabrnkal červenojanovické výpravě na nervy. Pokutový kop brankář T. Cudlín bezpečně proměnil, a tak hostům, kteří se cítili být ukřivděni, nějakou dobu trvalo, než se dostali do tempa.

Mnohem sympatičtěji se prezentovali až v poslední pětiminutovce první půle, kdy si vytvořili tři velmi nadějné šance, ale skóre se do poločasové přestávky nezměnilo.

I po změně stran Červené Janovice vyvinuly snahu o vyrovnání, ale na rozdíl od soupeře jejich kombinace častokrát postrádala přesnost a občas i myšlenku. Zručským fotbalistům se postupem času zákonitě čím dál tím víc otevírala okénka v červenojanovické obraně, a tak přibývalo rychlých brejků. Jeden z nich využil deset minut před koncem zápasu L. Hájek k vítězné pojistce.

Co potom předvedli červenojanovičtí fotbalisté, to hraničilo s ostudou. Jejich výkon měl velmi rychle sestupnou tendenci, více diskutovali, než hráli, a mohli být rádi, že neinkasovali další góly. Závěrečný hvizd rozhodčího M. Rezlera byl proto pro ně vysvobozením.

V té době už jich bylo na hřišti jenom deset, protože se na to útočník J. Červinka, který se po nevydařeném přímém kopu nepohodl se spoluhráči, vykašlal. Měl velké štěstí, že si toho vůbec nevšiml sudí, neboť za svlečený dres na hrací ploše a její svévolné opuštění mohl být dvakrát napomenut žlutou kartou a následně vyloučen.

„Už jsem toho ve fotbale zažil za ta dlouhá léta dost, ale tohle snad ještě ne. Závěr zápasu naše snažení úplně degradoval,“ byl hodně rozmrzelý z představení svých svěřenců červenojanovický trenér Stanislav Daněk. „Prohrát jsme mohli, ovšem kdyby hráči měli z předvedené hry dobrý pocit. Na konci to byla tragédie,“ dodal.

Branky: T. Cudlín z penalty, L. Hájek. Rozhodčí: M. Rezler (Malín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, T. Dvořák, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Štrampouch (sobota 27. dubna od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 18. kola IV. třídy, sk B: Soběšín - Malín B 2:3, Nepoměřice - Suchdol C 4:0, Zbýšov B - Štrampouch 7:5, Zbraslavice B - Křesetice B 4:1, Malešov B - Močovice 2:2. (lh)