Radost z postupové jistoty zkalila v Suchdole červená kaňka

25. 5. 2013

Kde jinde měli fotbalisté Červených Janovic definitivně stvrdit svůj postup do III. třídy, než na hřišti suchdolského céčka, posledního týmu tabulky. Oba soupeře před zápasem dělilo propastných třiačtyřicet bodů.

sobota 25. května 2013 od 17 hodin
Suchdol C – Červené Janovice 1:2 (0:1)

Sokol Družba Suchdol C - Červené Janovice 1:2 (0:1). Foto: Luboš HájekHostům stačil k jistotě prvenství ve své skupině bez ohledu na ostatní výsledky zisk jednoho bodu, ale povinností byla samozřejmě výhra. Tu na konci pohodového prvního poločasu přiblížil R. Vavřina, který branku vstřelil svou slabší pravou nohou po centrovaném přímém kopu J. Víty.

Na emoce a vzrušení pestřejší byla druhá půle. Na jejím začátku se domácímu týmu podařilo vyrovnat skóre, když L. Hájek nechal na hranici malého vápna neobsazeného P. Břízu a tento zkušený hlavičkář pak už dobře věděl, jak má po pěkném centru z pravé strany s nabídnutou šancí naložit.

Červenojanovický obránce chtěl svou chybu napravit a za několik málo minut se mu to i povedlo. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu J. Víty, načechral míč do šestnáctky, kde přesně našel hlavu naběhnuvšího R. Vavřiny, a hosté se opět ujali vedení. To však mělo vskutku jepičí život.

Rozhodčí Z. Linhart totiž dal na signalizaci svého asistenta D. Čizinského a odpískal ofsajd. To naštvalo celé hostujícího mužstvo, ale nejvíce samotného střelce, který pomezního rozhodčího nazval, ve volném překladu, pánským přirozením. Hlavní sudí neváhal a okamžitě tasil červenou kartu.

Vyrovnávací gól i vyloučení značně otřásly psychikou červenojanovických fotbalistů, a tak nebylo divu, že outsiderovi rázem „narostla křídla“ a začal být čím dál víc nebezpečnější. Hosté však udělali dobře, že se nezatáhli do obranné ulity, ale i v oslabení pomýšleli na tříbodový zisk. K němu se opět přiblížili po sérii standardních situací v okolí suchdolského velkého vápna, když po jedné z nich nastavil správně kopačku do dráhy míče M. Liberský a rozvlnil síť.

Gólovou pojistku měl na noze rekonvalescent J. Rada, který se po různých zraněních, naposledy to byla zlomená žebra po pádu z jízdního kola, vrátil poprvé na jaře do sestavy. Téměř z půlící čáry si došel do pokutového území pro faul a následně si i postavil balon na penaltový puntík, ovšem jeho dost nepovedený střelecký pokus brankář M. Novotný bez větších problémů zneškodnil.

Snaživí suchdolští fotbalisté pak ještě párkrát zahrozili, ale ne už natolik, aby si lídr tabulky nechal vítězství vzít. V kabině následně mohla už tři kola před koncem sezony propuknout bublinková radost z vytouženého postupu, ovšem také úvahy, jaký trest vyloučený R. Vavřina dostane od disciplinární komise.

Branky: P. Bříza - R. Vavřina, M. Liberský. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - M. Liberský, F. Zoufalý, R. Vavřina, J. Rada - J. Víta, J. Červinka. Střídal: J. Hájek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Močovice (sobota 1. června od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 23. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Štrampouch 2:2, Miskovice - Zruč nad Sázavou B 2:2, Nepoměřice - Zbýšov B 6:6, Malešov B - Soběšín 2:1, Malín B - Křesetice B 6:1. (lh)