Trenér sledoval výhru z nejvyššího patra zbýšovské tribuny

5. 5. 2013

Jarní počet vstřelených gólů zbýšovského béčka v domácím prostředí vzbuzoval u červenojanovických fotbalistů před třetím utkáním v devíti dnech respekt a nabádal k zvýšené ostražitosti. Ale dopadlo to výborně.

neděle 5. května od 17 hodin
Zbýšov B – Červené Janovice 1:2 (1:1)

Tribuna na fotbalovém hřišti ve Zbýšově. Foto: Luboš HájekJeště před výkopem přišel trenér S. Daněk s překvapivým tahem a oznámil svým svěřencům, že celý zápas bude sledovat z tribuny, přičemž si vybral to nejvyšší patro. „Některým hráčům asi nedělá dobře moje přítomnost na střídačce, ani to, že slyší moje připomínky,“ zdůvodnil své rozhodnutí a pověřil úkoly svého asistenta F. Bednáře.

Červenojanovičtí fotbalisté se do soupeře, který na jaře porazil doma Zruč nad Sázavou B 9:0 a Štrampouch 7:5, pustili s chutí a celkem brzy se po centrovaném přímém kopu V. Boumy a hlavičce osamoceného R. Vavřiny ujali vedení. Této poměrně rychlé branky však k doražení protivníka nevyužili, a tak rovněž zbýšovské béčko ukázalo, co umí.

Hrozilo zejména ze standardních situací a právě jedna z nich jim pomohla k vyrovnání: po rohovém kopu poslal hlavičkou míč do sítě V. Vrkota. Od té doby byli domácí hráči lepším týmem a jen díky vynikajícím zákrokům gólmana M. Valenty nevstřelili minimálně další dvě branky.

Poločasová přestávka proto přišla hostujícímu mužstvu vhod a ve druhé půli to bylo v jeho podání zase o něco lepší. Oba týmy toužily po vítězství, a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou, avšak víceméně bez vyložených gólových příležitostí.

K jedné změně skóre nakonec přece jenom došlo, když po přihrávce L. Červinky zamířil přesně červenojanovický kapitán J. Víta. A protože defenzivní činnost hostů už od té doby nezaznamenala žádné selhání, připsal si lídr soutěže, který hrál bez možnosti střídání, další tři body do tabulky.

„Paráda, ale příště by to mohlo být s nulou,“ usmíval se asistent trenéra František Bednář a jeho kolega Stanislav Daněk ho doplnil: „Některým z vás, kteří máte řidičák, bych ho sebral pro barvoslepost, abyste si nepletli červenou s modrou.“ Poukázal tak na velké množství zkažených přihrávek jeho hochů v červených dresech, v modrých nastoupil Zbýšov B.

Branky: V. Vrkota - R. Vavřina, J. Víta. Rozhodčí: M. Mottajček (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, D. Uher - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Křesetice B - Č. Janovice (neděle 12. května od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 20. kola IV. třídy, sk. B: Štrampouch - Křesetice B 1:0, Zruč nad Sázavou B - Malín B 3:2, Soběšín - Močovice 3:2, Nepoměřice - Miskovice 3:1, Zbraslavice B - Suchdol C 4:0. (lh)